اعطا مطرح كرد؛

تقدیر سخنگوی شورای شهر تهران از كاركنان شهرداری

تقدیر سخنگوی شورای شهر تهران از كاركنان شهرداری کار در محل: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه کارکنان شهرداری در دوره کرونا سبب سربلندی مدیریت شهری شدند، بر ضرورت تحقق مطالبات پرسنلی کارکنان شهرداری تاکید نمود.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در نطق قبل از دستور در سیصد و یکمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: امروز و در واپسین هفته های دشوار شورای پنجم پایتخت، قصد دارم از کسانی تقدیر و یادآوری کنم که بااینکه کمتر در محل توجه اند، اما بی حضور و خدمت خالصانه و بی دریغ آنها نه شورا و نه مدیریت ارشد شهری سیاست ها و برنامه های مدنظر شهروندان را پیش نخواهند برد. وی ادامه داد: منظور کارکنان حوزه های مختلف شهرداری تهران است که زحمات شبانه روزی و بی دریغ آنها به حق، در دوران سخت کمبود منابع و شیوع بیماری کرونا سبب سربلندی شورا و شهرداری بود؛ بااینکه به درستی کادر درمان را خط مقدم مقابله با ویروس کرونا می دانیم، اما نیک می دانیم که اگر زحمات شبانه روزی کارکنان شهرداری تهران خواه در بخش های خدمات شهری خواه در سایر حوزه های مأموریتی نبود، بی شک شاهد لطمه های بیشتر و گسترده تر از این بحران همه گیر بودیم. اعطا اشاره کرد: امروز اینجانب بعنوان نماینده مردم شریف تهران، ری و تجریش در شورای شهر از این فرصت استفاده می کنم تا بگویم مفتخر به داشتن همکارانی هستم که با وجود تهدیدهای جانی و مالی اجازه ندادند کرونا تهران را مختل کند. سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نطق خود خطاب به همکاران و سایر اعضای شورای شهر اظهار داشت: موفقیت های مدیریت شهری در مهار لطمه های شیوع ویروس کرونا یا سایر بحران های فراگیر که در چهارسال گذشته کم نبوده اند، مرهون زحمات بی دریغ پرسنل شهرداری است و شایان یادآوری است که این خدمات در حالی ارائه شد که شهرداری بصورت مستقل، خودگردان و هزینه-درآمدی اداره می شود و بخش عمده ای از منابع درآمدی آن بواسطه بحران کرونا کاهش یافته است. وی اشاره کرد: با این وجود کارکنان شهرداری، لطمه هایی همچون کاهش ساعات اضافه کاری مجاز را به جان خریدند و خدمات درخور تحسینی را ارائه دادند و در راه شریف خدمت گذاری تعدادی از این عزیزان سلامتی یا جانشان را از دست دادند. اعطا با اعلان اینکه با وجود تمام محدودیت ها و ناملایمات شهرداری تهران اقداماتی انجام داد که حتی تعدادی از نهادهای دولتی از آن عاجزند و فداکارانه برای تسهیل امور شهروندان از برخی درآمدهای خود گذشت، گفت: ارائه خدمات بصورت برخط (آنلاین) تنها یکی از این اقدامات است که بعنوان میراث این مجموعه ادامه و توسعه خواهد یافت از کارکنان خدمات شهری که در خط مقدم مانع حتی یک روز تعطیلی در خدمات شهری چون دفع پسماند، تدفین اموات، نگهداری زیرساخت های شهر، فضاهای عمومی، مقابله با حوادث و دفع آفات و همین طور کارکنان بخش های دیگر نظیر شهرسازی، حمل و نقل، ساماندهی مشاغل، حوزه بحران و ایمنی، شهربان وحریم بان که اجازه ندادند کرونا در امور جاری و روزمره مردم خللی ایجاد کنند. وی اظهار داشت: همین طور کارکنان حوزه های فرهنگی و اجتماعی با وجود تمام محدودیت های ناشی از کرونا، از سنگرهای نشاط و امید برای عبور از بحران کرونا صیانت و پاسداری کردند و حتی کارکنان بخش های مطالعاتی که زحماتشان کمتر دیده شد اما می دانیم درایت و هوشمندی این همکاران موجب شد مدلهای روز و حساب شده ای برای اداره شهر در وضعیت بحرانی به دست آید که تجارب غنی در ادامه مسیر افزایش تاب آوری شهر تهران خواهد بود. سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خطاب به کارکنان ساعی شهرداری تهران گفت:
اینجانب در طول دوره نمایندگی تلاش نموده ام مصوباتی که بدون توجه به واقعیت معیشت شما بود تصویب نشود؛ بااینکه در خیلی از موارد با اصل موضوع موافق بودم؛ بطور مثال طرح ها و لوایحی که برای اصلاح ساختار شهرداری ارائه شدند، بااینکه اصل موضوع اصلاح ساختار را مهم می دانستم. اعطا افزود: حالا قصد دارم به پاس تقدیر از زحمات شما به بیان تعدادی از مطالبات پرسنلی کارکنان شهرداری بپردازم به امید این که در ماه های باقی مانده تجربه این چند سال و پشتیبانی همکاران موجب تحقق تعدادی از آنها شود. وی با بر شمردن مسایل کارکنان شهرداری تهران اشاره کرد: مطالبات عمومی مانند فراهم سازی مسکن مناسب، شکل دهی تعاونی های خدماتی-رفاهی کارآمد و همین طور تخصیص یارانه ها برای جبران استهلاک جانی ومالی طول خدمت، همچون مسایل کارکنان است. وی، توجه به کارکنان شاغل در کارهای سخت و زیان آور و پرداخت مابه التفاوت حق بیمه کارکنان شهرداری شاغل در این عرصه پیشنهادی در دسترس برای برخورداری همکاران از مزایای آنرا از دیگر مسایل کارکنان شهرداری بر شمرد. اعطا با اشاره به سایر مسایل کارکنان شهرداری اضافه کرد: مواردی نظیر بازبینی در طرح طبقه بندی مشاغل شهرداری تهران که به سبب گذشت زمان بسیار از تنظیم آن، حالا کارکرد مناسبی ندارد و این مسئله سبب اجحاف در حقوق خیلی از نیروهای متخصص شاغل در شهرداری شده است. وی افزود: ضمن تاکید بر لزوم چابکسازی سازمانی باید گفت روش ایجاد قراردادهای حجمی برای کاهش اسمی تعداد پرسنل شهرداری موجب تضییع حقوق مالی این همکاران شده است و باید این قراردادها را به سمت مراکز هزینه آنها هدایت کرد. عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: همانطور که سابقا همکاران در این شورا خاطر نشان کردند این مسئله باعث شده است در بخش هایی نظیر رانندگان خودرو سرویس حتی فداکاری آنها در راه خدمت به شهرداری تهران در دوره کرونا دیده نشود و حمایت های لازم از آنها حین بیماری یا در صورت فوت نسبت به خانواده آنها انجام نشود. اعطا، تصحیح ساختار بودجه شهرداری تهران به نحوی که شهرداری بتواند ضمن تصفیه بموقع هزینه های درمان موجب تداوم پوشش بیمه های کارکنان شهرداری در مراکز خدمات درمانی معتبر باشد را از دیگر مسایل این کارکنان عنوان نمود. وی با اشاره به مطالبه کارکنان
نیز اظهار داشت: مطالبه کارکنان قهرمان سازمان آتشنشانی در لحاظ کردن مداومت کاری یا ضریب فنی بصورت دائمی و همین طور مطالبه کارکنان زحمتکش شرکت شهربان و حریم بان در همطراز سازی مزایا و حقوق انواع مختلف قراردادی شایان توجه و پیگیری است. ایشان سپس نطق خود اظهار داشت: در آخر با یاد همکارانی که در طول این مدت و در راه خدمت جانشان را از دست دادند و ضمن ابراز همدلی با تمامی همکارانی که سوگوار عضوی از خانواده و عزیزان خود بودند و با آرزوی سلامتی برای تمامی شما که اجازه ندادید حتی یک روز شهر از رونق و نشاط تهی شود، سخن خودرا با ذکر این جمله به پایان می رسانم که ان شاء الله در آینده ای نزدیک شاهد اختتام بحران کرونا خواهیم بود. وی ادامه داد: پس پروسه بهبود و بازپروری شهر و شهروندان در دستور کار قرار خواهد گرفت اما نمی توان به بازپروری موفق و جامعی امیدوار بود، اگر به فکر جبران لطمه های این بحران به کارکنان فداکار شهرداری تهران نباشیم. در نتیجه از همکاران محترم در شورای شهر تهران و شهردار محترم تهران تقاضا دارم ضمن توجه ویژه به مطالباتی که در عرایض بنده بازگو شد زمینه جبران زحمات این کارکنان ارجمند را فراهم آورد.


منبع:

1400/03/24
08:48:28
0.0 / 5
165
تگهای خبر: بودجه , بیمه , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است