مدیركل بنیاد مسكن اردبیل:

بیشتر از ۶۱ درصد مسكن روستایی در اردبیل مقاوم سازی شد

بیشتر از ۶۱ درصد مسكن روستایی در اردبیل مقاوم سازی شد مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل اظهار داشت: بیشتر از ۶۱ درصد از مسکن روستایی استان اردبیل مقاوم سازی و ۴ هزار پرونده درخواست دریافت تسهیلات مسکن تشکیل شده است.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، فرهاد سبحانی که ظهر یکشنبه در نشست خبری ویدئو کنفرانسی با اصحاب رسانه استان سخن می گفت با اشاره به اینکه در زمینه سند دار کردن زمین های روستاهای استان اقدامات مناسبی صورت گرفته است اظهار نمود: با رجوع و تکمیل پرونده توسط اهالی روستا تا کنون بیشتر از ۳۲۶ روستا، سند تک برگی خویش را دریافت کرده اند و امیدواریم سایر روستاییان هم با رفتن به بنیاد مسکن نسبت به دریافت سند تک برگی خود اقدام نمایند.
وی ضمن اشاره به اینکه در روستاهای کم جمعیت متأسفانه اهالی مبادرت به دریافت سند تک برگی ندارند اضافه کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با همکاری دهیاری ها و اداره ثبت اسناد و املاک بتوانیم تمامی زمین های روستاهای استان اردبیل را دارای سند تک برگ و معتبر نماییم.
مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل به تعیین وضعیت زمین های زراعی وراث هم اشاره نمود و اظهار داشت: زمین های زراعی اگر در راه طرح هادی قرار داشته باشند قابلیت تعیین سند با عنایت به میزان و تعداد وراث وجود دارد ولی در غیر این صورت جهاد کشاورزی ملزم به تعیین و تکلیف این اراضی می باشد.
سبحانی خاطرنشان کرد: در بعضی روستاهای شهرستان مشگین شهر مشکلات تعیین وضعیت زمین و یا بازسازی خانه های مسکونی و حادثه دیده وجود دارد که در اسرع وقت با عنایت به حریم رودخانه تعیین و تکلیف و وام مورد نیاز جهت ساخت و ساز در اختیار این افراد قرار می گیرد.

قرارداد ۳۵۰۰ متقاضی وام مسکن در سال ۹۹ با بانک ها ثبت شد
وی به مشکلات برخی شهروندان که در حاشیه شهر سکونت دارند اشاره نمود و اضافه کرد: بر مبنای قانون شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می توانند زیر پوشش بنیاد مسکن قرار گیرند و وام و امکانات لازم برای انها عرضه شود ولی در شهرهای بزرگ تر اقدامات و مسئولیت حاشیه شهر بر عهده راه و شهرسازی است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از اختصاص بیشتر از ۱۲۰ واحد مسکونی به ایثارگران در روستاها اطلاع داد و اضافه کرد: در شهرستان پارس آباد اقدامات واگذاری واحدهای مسکونی به اتمام رسیده و در سایر شهرستان ها هم در روستاها با شناسایی خانواده های ایثار گر و شهدا وام و تسهیلات لازم عرضه خواهد شد.
سبحانی به سهمیه عرضه شده جهت عرضه وام و تسهیلات اشاره نمود و اظهار داشت: سهمیه سال ۹۹ بیشتر از ۵ هزار واحد بوده که از این تعداد ۴۵۰۰ متقاضی به بانک عرضه شدند و تابحال ۳۵۰۰ متقاضی مسکن هم با بانک عقد قرارداد رسمی داشتند.

حمایت جدی از طرح های تولیدی و گردشگری در روستاها
مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از حمایت ویژه این سازمان از طرح های بوم گردی و راه اندازی واحدهای تولیدی روستایی اطلاع داد و اضافه کرد: طبق مجوز و بخش نامه ارسال شده به این سازمان در صورت عرضه طرح قابل بررسی و بازدهی بالا در روستا زمین های بنیاد مسکن در اختیار فعالان عرصه قرار خواهد گرفت تا شاهد رونق کسب و کار در روستاها باشیم.
وی به فعالیت ۷ تسهیل گر در روستای شاهرود جهت شناسایی طرح های مناسب و قابل بازده اشاره نمود و اظهار داشت: در صورتیکه واحد تولیدی و یا گردشگری در زمینه محیط زیست لطمه ای به روستا وارد نکند پس از بررسی کیفیت طرح زمین بنیاد مسکن تغییر کاربری شده و در اختیار کار آفرینان روستایی قرار خواهد گرفت.

ظرفیت واگذاری مسکن ملی در استان بیشتر از یک هزار و ۵۲۰ واحد است
سبحانی به عرضه آمار مسکن ملی در استان اردبیل پرداخت و اظهار داشت: برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت یک هزار و ۵۲۰ واحدی مشخص شده است که در شهرستان پارس آباد تابحال بیشتر از ۱۲۰ نفر اقدام نموده اند.
وی به تشریح تعداد اقدام مسکن ملی در سایر شهرستان های استان پرداخت و اضافه کرد: در شهرستان خلخال ۱۴۰ نفر، شهرستان نمین ۱۲ نفر، شهرستان مشگین شهر ۱۶۰ نفر و شهرستان نیر ۵۹ نفر مبادرت به تشکیل پرونده و ثبت نام کرده اند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل با اشاره به اینکه در ۴۷۰ روستا طرح هادی به اتمام رسیده است اظهار داشت: در ۲۱۲ روستا هم طرح های بازبینی انجام گرفته و۶۲ روستا هم در دست اقدام است.
سبحانی از مقاوم سازی بیشتر از ۶۱ درصد مسکن روستایی اطلاع داد و بیان نمود: ۹۸ هزار عقد قرارداد انجام شده و در این راستا بیشتر از ۴ هزار نفر در سال ۱۴۰۰ هم وام مقاوم سازی مسکن را دریافت خواهند کرد.
وی همینطور به دهه بنیاد از تاریخ ۲۱ لغایت ۳۱ فروردین اشاره و اظهار نمود: این هفته به مناسبت سالروز صدور فرمان امام راحل در خصوص افتتاح حساب ۱۰۰ و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به نام این بنیاد و به دهه بنیاد نامگذاری شده است.


منبع:

1400/01/23
19:27:26
0.0 / 5
522
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است