معاون فنی و عمرانی شهرداری:

هیچ پروژه نیمه تمامی از دوره های قبل در تهران نداریم

هیچ پروژه نیمه تمامی از دوره های قبل در تهران نداریم به گزارش کار در محل معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار داشت: هم اکنون در سطح شهر تهران هیچ پروژه نیمه تمامی نداریم و تمامی پروژه های دوره گذشته به پایان رسیده است. البته دو پروژه هم در سال 1400 به پایان می رسد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، صفا صبوری دیلمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دلیل عدم افتتاح پروژه زیرگذر گلوبندک ستاندن استاندارد آسانسور است. خوشبختانه ما در تهران در بارندگی ها دیگر آب گرفتگی شدید نداریم. ما در تهران ۷ رودخانه داریم اما خوشبختانه دیگر آب گرفتگی در تهران رخ نمی دهد و دلیل آن انجام اقدامات شبانه روزی کارکنان است که پرنسل ما حدود ۱۳۰۰ نفر هستند. وی ادامه داد: ۴ کارخانه در معاونت فنی نیز داریم که در زمان ورود بنده تعطیل بودند اما برمبنای آمارهای روز گذشته، این ۴ کارخانه ۶۱۰۰ تن آسفالت ساخته اند و در زمینه تولید آسفالت نیز بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی داشته ایم. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اشاره کرد: رویکرد جامع ما در تهران دیگر ساخت اتوبان نیست البته هرکجا در طرح تفصیلی تهران اتوبان در نظر گرفته شده، اتوبان را نیز می سازیم اما رویکرد ما انسان محوری است. هم اکنون در سطح شهر تهران هیچ پروژه نیمه تمامی نداریم و تمامی پروژه های دوره گذشته به پایان رسیده است. البته دو پروژه هم در سال ۱۴۰۰ به پایان می رسد و از این به بعد پروژه ها با رویکرد جدید شهری و عمرانی انجام می شود. وی ادامه داد: این رویکرد تبدیل شهر به شهر انسان محور است و پروژه های عمرانی تهران رو دگرگون می کند. هم اکنون شاهد ساخت پروژه های گوناگون عمرانی هستیم بطوریکه در تهران ۸۰۰ دستگاه پل سواره رو، ۵۵۰ کیلومتر بزرگراه و غیره داریم. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلان اینکه نتیجه توسعه این سازه های عمرانی افزایش خودرو و کاهش فضای پیاده راه ها است، اظهار داشت: هم اکنون در حال راه اندازی ۱۴۰۰ کیلومتر پیاده راه کامل یا به راه هستیم و این پروژه در فاز اول بخش عمده ای از مشکلات تردد پیاده را حل می کند. صبوری دیلمی عنوان کرد: ما برای نخستین بار در تهران نقشه ای برای پیاده ها را تهیه کردیم که به امضای ۶ معاونت شهرداری رسید. وی با اعلان اینکه ایجاد برخی بزرگراه ها منجر به ایجاد شکاف در شهر و بروز مشکلات اجتماعی فرهنگی می شود، اظهار داشت:
ساخت بزرگراه امام علی مقابل السلام در محله سبلان سبب قطع اتصالات محلی شد و ما برای بازسازی این اتصال نیز پل پیاده رویی را در دست راه اندازی داریم. متأسفانه در تهران نگاه ها عوض شده و پروژه های عمرانی بجای پروژه های پیاده رو در اولویت قرار گرفته اند. وی اشاره کرد: پروژه باغ راه حضرت زهرا سلام الله علیها یکی از پروژه های شاخص دنیا است که در حال ساخت است. در این پروژه قطار با طول ۹ کیلومتر به زیر زمین رفته و ۵۴ هزار هکتار باغ بجای آن ایجاد خواهد شد. این پروژه از حوالی سال ۹۰ معطل مانده بود و حال در حال ساخت است. سال ۹۹ این باغ راه ۹ کیلومتری تکمیل و ایجاد می شود که پروژه ای در سطح جهانی است. وی درباره بهره برداری تونل زیر گذر گیشا عنوان کرد: خروجی این تونل به سمت گیشا مشکلاتی داشت که رفع شد، ما مجری طرح های ترافیکی هستیم و اشکالات را رفع کردیم. کم تر از یک ماه قبل طرح نهایی تصویب و تأیید شده و به سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ابلاغ کردم و در سال ۱۴۰۰ عملیات آن شروع خواهد شد و با شروع زمان راه اندازی پروژه، زمان اتمام آن نیز مشخص خواهد شد. صبوری دیلمی اظهار داشت: خبر خوب ما این است که در جلسه با سازمان آب منطقه تهران، مشکل آب فرحزاد حل شده و مقرر است حریم و بستر جدید برای این ناحیه اعلام و مشکل شهروندان برای دریافت پروانه ساخت در منطقه فرحزاد حل خواهد شد. وی در پاسخ به این پرسش که مجید فراهانی عضو شورای شهر از عدم شفافیت در قراردادهای معاونت فنی و عمرانی سخن گفته است، توضیح داد: قراردادهای فنی و عمرانی این دوره برمبنای مناقصه عمومی بوده و اطلاعات آن شفاف است. این مساله مطرح شده از طرف آقای فراهانی نیز مربوط به قراردادهای گذشته است. البته برخی پروژه های بزرگ ما بوسیله توافق نامه با نهادهای کشور مانند قرارگاه خاتم الانبیا است. وی عنوان کرد: در جلسه با معلولین درخواست عدم استفاده از سنگ فرش های مشابه خیابان ۳۰ تیر شد به همین دلیل ضوابط و مشخصات فنی سنگ فرش ها تایید شد و از این به بعد سنگ فرش های شهر مشابه خیابان ۳۰ تیر نخواهد بود. صبوری دیلمی درباره فرونشست در شهر عنوان کرد: فرونشست ها ارتباطی به پروژه های عمرانی ندارد بلکه مربوط به برداشت آب است. سازمان نقشه برداری کل کشور و برخی نهادهای متولی در حال کار بر روی این مساله هستند اما این مساله نگران کننده نیست.


منبع:

1399/12/12
10:13:25
0.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است