در نشست امضای تفاهم نامه خانه معدن ایران و منطقه ۶ شهرداری مطرح شد؛

پیشنهاد ایجاد گذر معدن در تهران

پیشنهاد ایجاد گذر معدن در تهران به گزارش کار در محل در نشست امضای تفاهم نامه خانه معدن ایران و منطقه ۶ شهرداری محدوده سمیه تا شریعتی برای ایجاد گذر معدن پیشنهاد داده شد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، نشست امضای تفاهم نامه شهرداری منطقه ۶ با خانه معدن ایران به منظور ایجاد گذر معدن برگزار شد، تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ اظهار داشت: از ابتدا که بحث گذر صنایع عنوان شد، بنا بود تقاطع گذر صنایع با محور سمیه ایجاد شود و با توجه به این که وزارت صنعت و خانه معدن در یک محدوده قرار دارند با پیگیری های صورت گرفته به تفاهم اولیه رسیده ایم. وی افزود: برای تهیه این طرح نیازمند مشاور هستیم که بر روی موضوعات مطرح معدن و شهری مسلط باشد تا برای ایجاد فضاهای شهری که نماد سختکوشی معدن اقدام نماید و به نحوی این گذر تبدیل به خیابان موزه شود. فرهادی ابراز امیدواری کرد: قبل از عید اتفاق خوبی دراین زمینه بیفتد و کارهای اجرایی آن شروع شود. وی با اشاره به اینکه در خیابان نجات الهی برای ایجاد گذر صنایع زمان زیادی از دست رفت، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که این تفاهم به سرعت بیشتری ابلاغ شود. شهردار منطقه ۶ در ادامه، اظهار داشت: در منطقه ۱۸ شن چاله های ۴۵۰ هکتاری وجود دارد که ابعادش در حدود استادیوم آزادی است فرصت بی نظیری برای شهر است و قرار بوده پروژه مشارکتی فرهنگی، تفریحی و تجاری تبدیل گردد. محمدنبی یوسفیان رئیس انجمن شن و ماسه در پاسخ به اظهارات فرهادی در مورد شن چاله های منطقه ۱۸ اظهار داشت: این زمین ها در ارتباط با ستاد اجرایی فرمان امام است و ما نمی توانیم برای آن کاری نماییم.

محمدرضا بهرامی رئیس خانه معدن ایران اظهار داشت: اگر فعالیت معدنی با نگاه زیست محیطی همراه نباشد می تواند مخرب باشد و ما به دنبال این هستیم که این گونه رفتار نکنیم و بنا بر این دائماً نشست های مشترکی با محیط زیست و منابع طبیعی داریم که صدمه پذیر نباشیم. محمدجواد حق شناس رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر هم با اشاره به اینکه حدود ۲ سال پیش پیشنهاداتی از جانب خانه معدن ایران برای ایجاد گذر معدن عرضه شد، اظهار داشت: یکی از مهم ترین مناطق تهران که با معدن سر و کار دارد، در منطقه ۶ تهران است بویژه که در این منطقه با سایت فرهنگی تهران (پهنه رودکی، گذر صنایع دستی، گذر نمایش، گذر هنر) یک هم افزایی را به وجود می آورد و اگر از مدیریت شهری بخواهیم بستر کار ساخت این گذر را بوجود آورد، خلاقیت های زیادی در ایجاد این گذر وجود دارد. وی اظهار داشت: باید برای ساخت فضاهای شهری با گروه های خلاق همراهی کرد اما حضور شهرداری برای ایجاد این مشارکت مانع تراشی می کند. وی گفت: ایجاد خیایان موزه و گذر و اختصاص آن برای نمایش تلاش ها پرارزش این حوزه با بهره گیری از زبان هنر امکان پذیر است چونکه که هزاران ساعت تلاش را به زبان هنر نمایش می گذارد. وی خطاب به اعضای خانه معدن اظهار داشت: اراده شهردار منطقه کافی است تا این گذر ایجاد شود، و از آغاز خیابان سمیه تا شریعتی می تواند پهنه کار شما باشد.


منبع:

1399/11/16
13:08:10
0.0 / 5
544
تگهای خبر: سایت , شهرداری , شورا , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است