با دستور وزیر راه و شهرسازی؛

وظیفه شهرك سازی به شركت عمران شهرهای جدید محول شد

وظیفه شهرك سازی به شركت عمران شهرهای جدید محول شد به گزارش كار در محل وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شهرك سازی توسط شركت عمران شهرهای جدید باید به جدیت پیگیری و دنبال شود.به گزارش کار در محل به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن دستوری فراگیر است و تمامی شرکت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی شامل عمران شهرهای جدید و همینطور ادارات کل استانی باید در این خصوص پایبندی و التزام عملی داشته باشند.
وی اضافه کرد: در شهرهایی که ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام و متقاضیان نسبت به واریز سهم آورده اقدام نکرده اند، در صورت کمبود اراضی موردنیاز باید در اسرع وقت تأمین اراضی با اتخاذ تمهیدات لازم همچون الگوی الحاق، الگوی تغییر کاربری و الگوی استفاده از دستورالعمل شهرک سازی، تولید مسکن پیگیری و دنبال شود.
اسلامی بر رفع بوروکراسی اداری در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد و توضیح داد: با تعامل با سایر دستگاههای اجرایی و به کارگیری ظرفیت های استانی باید روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن، تسریع شود.
وی با اشاره به اینکه در مورد شهرک سازی، پیشتر دستورالعملی از جانب وزارت راه و شهرسازی به تمامی استان ها و شرکت ها و سازمان های تابعه وزارتخانه ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: در مورد شهرک سازی، تمامی دست اندرکاران اجرای طرح اقدام ملی مسکن همچون شرکت عمران شهرهای جدید، اهتمام بیشتری داشته باشند.
اسلامی خاطرنشان کرد: شهرک سازی شیوه نامه روشن و واضحی دارد که در این خصوص ضروریست گام های جدی تری برداشته شود. شهرهای جدید مکلف به اجرای این دستورالعمل بوده و انتظار می رود تا اجرای آن با اهتمام ویژه پیگیری شود.
ورود بنیادهای مستضعفان و مسکن به حوزه شهرک سازی
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تقاضاهایی از جانب بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد شهرک سازی به شرکت عمران شهرهای جدید و پیشنهادات مطروحه از جانب شرکت عمران شهرهای جدید مشتمل بر ایجاد ۳۷ شهرک صنعتی مسکونی با قابلیت ایجاد ۲۴۵ هزار واحد مسکونی، اظهار داشت: شهرک سازی توسط شرکت عمران شهرهای جدید باید به جدیت پیگیری و دنبال شود.
وی روش تأمین مالی و ایجاد سازوکارهای مناسب را از دیگر اقدامات موفق در اجرای طرح اقدام ملی مسکن برشمرد و اظهار داشت: بانک مسکن در مورد تأمین مالی اجرای طرح اقدام ملی مسکن، اهتمام داشته باشد تا روند اجرای طرح تسریع شود.
اسلامی افزود: در دولت در تلاش هستیم تا قیمت تمام شده واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی را از راه تأمین مصالح، مهار نماییم.
وی خاطرنشان کرد: تأمین مالی از جانب بانک و ایجاد سازوکارهای مناسب جهت تزریق بموقع منابع مالی به پروژه های این طرح منجر به کاهش قمیت تمام شده واحدهای مسکونی واگذارشده به متقاضیان خواهد شد.


منبع:

1399/08/08
20:00:19
5.0 / 5
1339
تگهای خبر: بانك , تولید , ثبت نام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است