مدیرعامل صندوق بازنشستگی خبر داد؛

اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان از آغاز مهر

اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان از آغاز مهر مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، اظهار داشت: از آغاز مهر، مرحله دوم طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان همطراز عملیاتی خواهد شد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، اکبر افتخاری، اضافه کرد: بودجه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدا سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مصوب مجلس شورای اسلامی بود که با پیگیری های صورت گرفته به شش هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و خوشبختانه یک مرحله همسان سازی در فروردین ماه انجام شد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: در حال برنامه ریزی و نهایی کردن احکام هستیم که از آغاز مهر ماه مرحله بعدی همسان سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی نماییم. وی افزود: بدون شک در این مرحله همسان سازی کاملی در جهت حقوق بازنشستگان صورت می گیرد. به قول افتخاری این مورد یکی از مطالبات جدی بازنشستگان بود که در یک قالب مشخص حقوق بازنشستگان و شاغلان متناسب شود و دولت هم عزم جدی در این حوزه داشت که آنرا رفع کند. وی ادامه داد: طرح های رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری با هدف بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان عزیز در حال اجراست. عرضه تسهیلات بلندمدت برای خرید کالای خانگی همچون طرح های رفاهی که از هفته آینده عملیاتی می شود. به قول افتخاری، در این طرح بازنشستگان می توانند با اقساط بلندمدت ۵ ساله نسبت به خرید کالای خانگی با کیفیت مثل تلویزیون، یخچال و … اقدام نمایند. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، اضافه کرد: برای خرید لوازم خانگی تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام برای بازنشستگان در نظر گرفته شده و پرداخت به تناسب حقوق بازنشستگان خواهد بود. همینطور برای خرید کالاهای ضروری از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در سال سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات قرض الحسنه با نرخ دو درصد برای بازنشستگان در نظر گرفته شده که در سه قالب یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سه نوبت به کارت بازنشستگان به صورت اعتباری شارژ می شود و بعد طی دوره ای با یک ماه تنفس در چهار قسط از حقوق شأن کسر خواهد شد.
علاوه بر این صندوق سال جاری به بازنشستگان تسهیلات ضروری قرض الحسنه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت می کند. افتخاری اعلام نمود: سال جاری ۳۵۰ هزار فقره وام قرض الحسنه ۱۰ میلیونی برای بازنشستگان تدارک دیده شده که آخر هر ماه به تعدادی به نوبت پرداخت می شود. علاوه بر این، تسهیلات فصلی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای ازدواج فرزندان بازنشستگان در نظر گرفته شده است که هر فصل بر مبنای قرعه کشی به کسانی که فرزندان در آستانه ازدواج دارند، تعلق می گیرد. عمده این کارها و طرح ها مشارکتی است و منابع صندوق درگیر آن نیست.

1399/05/31
11:50:03
5.0 / 5
1911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است