با امضای یك تفاهم نامه انجام می شود

گام عملیاتی بنیاد مستضعفان در بهبود سطح سلامت محرومین

گام عملیاتی بنیاد مستضعفان در بهبود سطح سلامت محرومین تفاهم نامه ای میان بنیاد علوی و بسیج جامعه پزشكی با هدف تحقق سیاستهای كلی سلامت و جمعیت كشور برای مناطق محروم هدف بنیاد مستضعفان منعقد شد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، به باعث این تفاهم نامه سازمان بسیج جامعه پزشکی در چارچوب اعزام گروه های جهادی مبادرت به عرضه خدمات بهداشتی، پیشگیری، مشاوره، ارتقا سلامت و درمان در نقاط هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان می نماید. در این نشست که به میزبانی بنیاد علوی برگزار شد، مهندس منصوری معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی اظهار داشت: با ابلاغیه رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ایشان به بنیاد مستضعفان مسیر حرکت بنیاد شتاب بالایی گرفت که محوری ترین آن توانمندسازی محرومین است. از طرفی ایشان تاکید فرمودند که باید از کارهای موردی، ناپایدار و خیریه ای جز در موارد خاص پرهیز کرد. منصوری با بیان تاکید رهبر انقلاب نسبت به تحقق الگوی جامع آبادانی و پیشرفت مناطق با تاکید بر مدل قلعه گنج، اضافه کرد: باید ضمن تقویت نقاط قوت و مرتفع ساختن نقاط ضعف اقدامات قبلی، در مجموع اقدامات محرومیت زدایی بنیاد توسعه پیدا کند. معاون بنیاد مستضعفان در تشریح ابعاد طرح آبادانی و پیشرفت هم اظهار داشت: جامع بودن طرح بنیاد ابعاد و عرصه های مختلفی دارد که حوزه های عمرانی و آبادانی یک حوزه می باشد، عرصه سلامت حوزه مهم بعدی و همینطور حوزه های دیگر آموزشی و تربیت، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را هم شامل می شود. در مجموع نیازهای منطقه شناسایی و کمک گردد تا این نیازها برطرف شود. وی ادامه داد: مجموعه بنیاد مستضعفان دو بال دارد یک بال اقتصادی که همان مجموعه شرکت های بنیاد هستند و دیگری بال اجتماعی و محرومیت زدایی می باشد که همان بنیاد علوی است.
ایشان به شرایط نامطلوب برخی از مناطق هدف در مورد مسائل بهداشتی و سلامت هم اشاره نمود و اضافه کرد: مبحث سلامت به جهت اینکه تاثیر مستقیم در زندگی مردم دارد، از حوزه های اصلی بنیاد در مناطق هدف می باشد. شاهین محمد صادقی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کل کشور هم ضمن تشکر از اقدامات جهادی بنیاد مستضعفان در پیشرفت و آبادانی مناطق اظهار داشت: بنیاد مستضعفان خوشبختانه با اجرای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری زحمات زیادی در رفع محرومیت از مناطق دورافتاده کشیده است. ایشان در ادامه با اشاره به اینکه اصل قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران خود مردم هستند، اضافه کرد: خدمت به قشر محروم ماندگار خواهد بود و فلسفه وجودی بنیاد هم همین می باشد. محمدصادقی در مورد مأموریت بسیج جامعه پزشکی هم اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی به صورت کلی از بعد خدمت رسانی دستگاهی است که اقدامات و خدمات خویش را در خدمت انقلاب اسلامی و مردم انجام می دهد، البته این اقدامات به نسبت در مناطق محروم اولی تر هم می باشد. رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی اظهار داشت: در حوزه محرومیت زدایی ما به شکل های مختلف در مناطق محروم خدمات رسانی داشته ایم. گروه های جهادی به صورت تخصصی و موردی در مناطق مختلف کشور حضور پیدا می کنند. همینطور ایجاد بیمارستان های صحرایی برای مدت محدود و نهایتاً شکل ماندگار و پایدار آن، از خدمات این سازمان در مناطق محروم کشور می باشد. ایشان در انتها این تفاهم نامه را آغاز باب جدیدی از تعاملات میان بخش های مختلف کشور در حوزه محرومیت زدایی دانست و اظهار داشت: این تفاهم نامه بین بسیج جامعه پزشکی به نمایندگی از بسیج کشور و بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان انجام می شود که امیدواریم برای اقدامات و قدم های بعدی در حوزه سلامت نمونه ای موفق باشد.


منبع:

1399/05/30
11:03:03
5.0 / 5
1820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است