عسگریان خبر داد؛

افزایش ۵۰ درصدی جمع آوری زكات

افزایش ۵۰ درصدی جمع آوری زكات به گزارش كار در محل معاون مشاركت های مردمی كمیته امداد با اشاره به اینكه جمع آوری زكات سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است اظهار داشت: ۶۲۰۰ یتیم در كشور حامی ندارند.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، علیرضا عسگریان در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه سال ۹۷ و ۹۸ سال سختی برای مردم بوده است، اظهار داشت: در این سال با مشکلات اقتصادی و همینطور محیطی مانند سیل مواجه بودیم که تمامی این موارد بر روی معیشت مردم تأثیرگذار بود.
وی با اشاره به اینکه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است، اظهار داشت: نسبت به سال قبل ۸۸ درصد رشد داشته که اگر نرخ تورم را از آن کم نماییم رشد زکات به ۵۰ درصد می رسد.
عسگریان همینطور به زکات فطره اشاره نمود و اظهار داشت: ۲۶۰ میلیارد تومان زکات فطریه جمع آوری شده که نسبت به سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته که در نهایت با کسر تورم رشد آن به ۳۷ درصد می رسد.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد در مورد صدقات جمع آوری شده هم اظهار داشت: از آغاز سال تابحال ۶۳ میلیارد تومان صدقات جمع آوری شده است اما به علت آنکه تخلیه صندوق ها به علت انتشار کرونا در فروردین و اردیبهشت ممنوع بود در بعضی استان ها نسبت به قبل با کاهش رو به رو بودیم.
عسگریان همینطور اظهار داشت: میزان مشارکت های مردم در بخش ایتام و محسنین ۳۳۶ میلیارد تومان بوده است که نسبت به گذشته ۷۱ درصد رشد داشته است و تعداد حامیان ایتام و محسنین هم ۲۰ درصد افزایش داشته است و هم اکنون به ۷۶۹ هزار نفر حامی رسیده است.
وی با اشاره به اینکه کمک هایی که به محسنین می شود با رشد ۴۳ درصدی به ۲۰۰ هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: هم اکنون ۶۲۰۰ یتیم در کشور حامی ندارند و ۶۷۵۹ نفر محسنین هم حامی ندارند که امیدواریم این ایتام و محسنین هم تحت پوشش حامیان قرار گیرند.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: امیدواریم تا آخر سال تعداد مراکز نیکوکاری به ۸ هزار مرکز در سطح کشور برسد.
عسگریان اظهار داشت: سامانه سخا با همکاری وزارت ارتباطات در حال نهایی شدن است که در آن همه خیریه ها و خیران علاوه بر ثبت مددجویان و نیازمندان تحت پوشش میزان کمک های خویش را در آن بارگذاری می کنند.
وی اضافه کرد: با این کار عدالت توزیعی اجرایی می شود و کمیته امداد در دو استان آذربایجان غربی و خراسان رضوی این طرح را اجرایی کرده و موفق بوده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه سرانه دریافتی ایتام ۵۴۷ هزار تومان است، افزود: تمامی اطلاعات مربوط به حامیان و همینطور ایتام بر روی سایت کمیته امداد موجود است و افرادی که بخواهند حامی ایتام و محسنین شوند، می توانند به سایت رجوع و درخواست دهند.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد حامیان کمک های خودشان را از راه سایت پرداخت می کنند، اظهار داشت: مابقی آنها به روش های قدیمی و روش هایی که در گذشته بود، کمک های خویش را برای ایتام و محسنین پرداخت می کنند. البته امیدواریم تا آخر سال این افراد برای پرداخت کمک هایشان از راه سایت اقدام نمایند و تعدادشان به ۸۰ درصد برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه در سال ۹۸ تعداد مراکز نیکوکاری به ۳ هزار و ۶۰۰ مرکز رسیده است، اضافه کرد: ارزش ریالی خدماتی که به مراکز نیکوکاری ارسال شده، هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که از رشد ۳۰۰ درصدی برخوردار می باشد.
وی اظهار داشت: امیدواریم تا آخر سال جاری تعداد مراکز نیکوکاری به ۸ هزار مرکز برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه از میان ۳ هزار و ۹۰۰ مرکز موجود، ۵۰۰ مرکز به صورت تخصصی کار می کنند، اضافه کرد: کمک هایی که به مراکز می شود ۹ درصد در مورد جهیزیه، ۶ درصد مسکن، دو درصد بهداشت و درمان، ۱۰ درصد تحصیلی، ۹ درصد پوشاک، ۳ درصد ایتام و محسنین بوده و ۵۰ درصد عمده کمک ها، تهیه سبد کالای معیشتی بوده است.
وی با اشاره به اینکه در ماه رمضان قرار بود سه میلیون غذا توزیع شود، اظهار داشت: این در شرایطی است که از ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار پرس غذا عبور کردیم و تعداد بسته های غذایی هم به بیشتر از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بسته رسید، در حالیکه قرار بود ۴۰۰ هزار بسته غذایی توزیع شود.


منبع:

1399/04/16
17:36:17
5.0 / 5
2541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است