در گزارش كار در محل عنوان شد

بودجه قانون پشتیبانی از معلولان یك دهم اعتبار مورد نیاز است

بودجه قانون پشتیبانی از معلولان یك دهم اعتبار مورد نیاز است به گزارش كار در محل مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولین ایران اظهار داشت: بودجه تنظیم شده برای اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان كمتر از یك دهم نظر كارشناسی دولت برای اجرای این قانون است.


علی همت محمودنژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: در صورتیکه دولت مبلغ حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان پیش بینی می کند فقط نزدیک به ۱، ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه برای اجرای این قانون نزدیک به ۱، ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ در نظر گرفته شده است اظهار داشت: حتی این مبلغ نیز در هنگام تخصیص متأسفانه با انقباض ۱۵ الی ۲۰ درصدی مواجه می شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باوجود فشارهای اجتماعی، مدنی و سیاسی کنشگران فعال در حوزه معلولان این بودجه را تا سقف ۸ تا ۱۰ ماه پرداخت می کند در صورتیکه برمبنای قوانین برنامه های توسعه ای کشور هزینه های پیش بینی شده برای معلولان به صورت صددرصد تخصیص پیدا کند.
وی اضافه کرد: برمبنای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان مستمری افراد دارای معلولیت باید با حداقل حقوق وزارت کار برابر باشد و این در حالیست که الان مستمری افراد معلول کمتر از یک دوازدهم حقوق یک کارگر می باشد.
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران افزود: برای ما نامفهوم است که دولت با بهره گیری از کدام اختیار لایحه ای را که مجلس شورای اسلامی به تصویب رسانده و سرفصل های تامین بودجه آنرا نیز دقیقاً مشخص و شورای نگهبان نیز آنرا تأیید کرده است از اجرای آن سرباز می زند.
محمودنژاد از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خواست تا دولت را به خاطر عدم اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان بازخواست نماید.
وی همین طور به عدم تطابق بودجه معلولان با هزینه های آنها گفت: متأسفانه علایم بالینی دوران کرونا برای معلولان علایم خوشایندی نیست و در این خصوص کنشگران و فعالان حوزه معلولان باید اقدامات قانونی جهت بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت به عمل آورند.
محمودنژاد اظهار نمود: این چندمین سال است که دولت از اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان سر باز می زند.


منبع:

1399/04/04
11:59:56
5.0 / 5
2197
تگهای خبر: بودجه , حقوق , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است