نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استانها:

درآمدهای شهری قانون ندارد

درآمدهای شهری قانون ندارد به گزارش كار در محل اللهیاری اظهار داشت: ۹۳ درصد بودجه مدیریت شهرها توسط خود مردم پرداخت می شود و تنها ۷ درصد سهم دولت می باشد اما ۳۰ سال است این درامدها قانون ندارد.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، علی محمد اللهیاری نماینده استان خراسان رضوی در شورایعالی استان ها اظهار داشت: ۹۳ درصد بودجه مدیریت شهرها توسط خود مردم پرداخت می شود و تنها ۷ درصد سهم دولت می باشد و این در شرایطی است که از همین هفتاد درصد تنها ۵۰ درصد به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر تعلق می گیرد. وی افزود ۳۰ سال است که منتظر تصویب قانونی برای درآمدهای شهری هستیم و این یک نقیصه به حساب می آید. اللهیاری با اشاره به اینکه یکی از اشکالات شهرها، تصمیم گیری های چندگانه است. بر لزوم نزدیک کردن سیاست های شهری به سیاست های کلان شهری تاکید نمود. وی برون رفت از مشکلات عدیده شهرها و دستیابی به توسعه پایدار شهری را بدون توجه به مواردی همچون شورا باوری ناممکن دانست و اظهار داشت: باید یادمان باشد که شوراها برای چه هدفی تشکیل شده اند. نماینده استان خراسان رضوی در شورایعالی استان ها موازی کاری ها و باردیگر کاری ها را یکی از مشکلاتی عنوان نمود که مدیریت ها در کشور از آن رنج می برند و باید به این مورد توجه گردد. وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات شهرها تاب آوری است. این واژه مدت کمی است که به ادبیات مدیریت شهری وارد شده است و هدف آن شناسایی صدمه های هر شهر و رفع آنها است.
اللهیاری هدف مدیریت شهری را تأمین رفاه شهروندان عنوان نمود و اظهار داشت: این در شرایطی است که انجام این وظیفه ناظر به تأمین منابع مالی است و اگر به این مورد توجه نشود مدیریت شهری نمی تواند مسؤولیت های خویش را به انجام برساند.

1399/03/22
13:50:18
5.0 / 5
2412
تگهای خبر: بودجه , شهروندان , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است