فراهانی طی تذكری مطرح كرد

ضرورت عرضه گزارش سالانه محیط زیست پایتخت

ضرورت عرضه گزارش سالانه محیط زیست پایتخت به گزارش كار در محل یك عضو شورای شهر پایتخت به ضرورت عرضه گزارش سالانه شاخصهای اجرایی محیط زیست تهران در اجرای ماده واحده مصوبه اجبار شهرداری تهران به اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهری تاكید نمود.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر تهران طی تذکری اظهار داشت: غذایی که می خوریم، هوایی که تنفس می نماییم، آبی که می نوشیم و آنچه که سیاره ما را به مکانی به منظور زندگی تبدیل نموده، از طبیعت سرچشمه گرفته است و اگر ما وظیفه خویش را برای کمک به آن انجام ندهیم، هر آنچه برای بقا لازم داریم از بین خواهد رفت.
وی اضافه کرد: در سال ۱۹۷۲، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه UNEP (برنامه محیط زیست سازمان ملل) را تصویب کرد و ۱۶ خردادماه روز جهانی محیط زیست نام گرفت تا مراسم این روز فرصتی برای تفکر و رفتار مسئولانه افراد، شرکت ها و جوامع در حفظ و تقویت محیط زیست فراهم می آورد، شعار روز جهانی محیط زیست در سال ۲۰۲۰ "تنوع زیستی" اعلام شده است.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: بیماری همه گیر کرونا نشان داده است که چگونه تخریب تنوع زیستی می تواند به سیستم های حامی زندگی انسانی صدمه برساند. هر ساله تقریباً یک میلیارد مورد بیماری و میلیون ها مرگ ومیر به علت بیماری های ایجادشده توسط ویروس ها رخ می دهد. حدود سه چهارم از کل بیماری های عفونی در انسان از حیوانات منتقل می شوند و مردم هنوز هم نمی دانند پایداری تنوع زیستی در سیاره زمین از ما در مقابل همه گیری ها محافظت می کند. ما هم به منظور زندگی نیازمند توجه به حفظ محیط زیست تهران و ایران هستیم.
فراهانی افزود: بر مبنای بند الف، ماده واحده مصوبه «الزام شهرداری تهران به اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهری» مصوب ۲۱ دیماه ۱۳۹۲ شورای اسلامی شهر تهران به شماره ۲۱۶۸۴، شهرداری تهران مکلف به «تهیه گزارش نتایج حاصل از اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهر تهران در هر سال و عرضه آن حداکثر تا اردیبهشت ماه سال بعد به شورای اسلامی شهر تهران» شده است.
عضو شورای شهر تهران عنوان کرد: تکلیف مهمی که توجه به آن برای صیانت از حق حیات شهروندان تهرانی ضروریست اما متأسفانه شواهدی از اجرای آن و عرضه این گزارش به شورا جز یک مورد مشاهده نشده است.
وی اظهار داشت: بر همین مبنا و به منظور تاکید بر حفاظت محیط زیست شهر تهران با استناد به بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم عرضه گزارش سالانه نتایج حاصل از اندازه گیری شاخصهای اجرایی محیط زیست شهر تهران» به شهرداری تهران تذکر می دهم.
فراهانی اضافه کرد: توجه به محیط زیست شهری و صیانت از حق حیات شهروندان و پایبندی به حفظ تنوع زیستی شهر، همچون انتظارات همشهریان عزیزمان برای تهران است و باید این مهم مورد پیگیری شهرداری تهران قرار گیرد.

1399/03/18
21:59:19
5.0 / 5
2310
تگهای خبر: بودجه , سازمان , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است