در گزارش كار در محل مطرح شد؛

برخی بی خانمان ها از سامانسراها فراری هستند

برخی بی خانمان ها از سامانسراها فراری هستند به گزارش كار در محل مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران، اظهار داشت: بعضی از بی خانمان ها، مصرف كننده حرفه ای و مستمر هستند و مكان هایی به جز سامانسراها را جهت زندگی ترجیح می دهند.سیدمالک حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر، اضافه کرد: برمبنای تصمیم ستاد ملی کرونا با فعال سازی باردیگر مراکز ماده ۱۶ این افراد باردیگر در این مراکز برمبنای پروتکلی پذیرش خواهند شد.
وی افزود: برمبنای دستورالعمل های بهداشتی این افراد در مکانی دو هفته قرنطینه شده و بعد از اعلام نتایج غربالگری می توانند در مراکز ماده ۱۶ پذیرش شوند.
حسینی اضافه کرد: پیشنهاد ما برای کمک به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر ارائه زیرساخت ها برای قرنطینه ابتدایی بود و پیشنهاد دادیم سامانسرای خاورشهر را که ظرفیت حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر را دارد برای این کار در نظر گرفته شود اما تاکید کردیم حدود ۶۷ مورد که دارای شرایط خاص هستند یعنی افرادی که دارای معلولیت هستند، کهولت سن دارند و یا زخم های باز در این مکان مستقر هستند که در صورت استفاده از این سامانسرا برای دوران قرنطینه دو هفته ای معتادان باید مرکزی برای پذیرش آنها پیش بینی شود و این ۶۷ نفر جابجا شوند که هم اکنون اعلام گردید که پذیرش اولیه در یکی از سوله های ماده ۱۶ انجام می شود و شهرداری در این عرصه تکلیفی ندارد و توان فراهم کردن زیرساخت های ابتدایی را داشت که آنرا نیز پیشنهاد نمود.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اعلان اینکه در مدتی که مراکز ماده ۱۶ تعطیل بودند حضور این افراد در سامانسراهای شهرداری بالا رفته بود، اظهار داشت: ستاد ملی کرونا تصمیم درستی برای بازگشایی باردیگر این مراکز گرفته است و حضور این افراد بویژه در مناطق جنوبی و حاشیه ای شهر ممکن بود برای شهروندان آن نقاط لطمه زا باشد. شاید این افراد مبتلا به کرونا نباشند اما می توانند ناقل آن باشند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباب اینکه چرا بعضی از بی خانم ها حضور در مکان هایی مانند قنات ها یا جوب ها را به حضور در سامان سراها ترجیح می دهند و اخیراً گزارشی درباب زندگی در حفره های زیرزمینی در یکی از محلات تهران انتشار یافته بود، اظهار داشت: این روایت ها وجود دارد اما موضوع فراگیری نیست و این پدیده در بعضی نقاط خاص گزارش شده است. این اتفاقات بسیار محدود است و در بعضی از مناطق شاهد این بوده ایم که حتی این افراد حفاظ فاضلاب را برداشته اند و وارد این شبکه شده اند یا زیر پل هایی که محصور است به سختی وارد آن محدوده شده و در آنجا ساکن شده اند. شرایط بسیار بد و پرخطر. اما این نشان از وضعیت نامناسب سامان سراها ندارد بلکه بعضی از این افراد به سبب آنکه گرفتار اعتیاد شدید هستند گرفتار انزوای شدید و از جمع پرهیز می کنند و دائماً در حال استفاده از مواد هستند و بعد از دستگیر شدن و انتقال به مراکز ماده ۱۶ به سامان سراها مراجعه نمی کنند. این به سبک زندگی آنها باز می گردد نه اینکه این مکان ها از سامان سراها وضعیت مناسب تری دارند.


منبع:

1399/02/09
23:25:55
5.0 / 5
2684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است