ناهید خداكرمی مطرح كرد

ضرورت گردنگیر شهرداری به لایحه برای استانداردسازی آنتن های مخابراتی

ضرورت گردنگیر شهرداری به لایحه برای استانداردسازی آنتن های مخابراتی كار در محل: رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در پشتیبانی از گردنگیر شهرداری به لایحه استانداردسازی آنتن های مخابراتی، توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، ناهید خداكرمی در پشتیبانی از لایحه گردنگیر شهرداری به ارائه لایحه گردنگیر ساختمان های مسكونی و غیرمسكونی بلندمرتبه به پیش بینی، طراحی و نصب زیرساخت های مورد نیاز ارتباط رادیویی و فیبر نوری، توضیحاتی را ارائه نمود.
وی با اعلان اینكه این لایحه در كمیسیون سلامت و محیط زیست مورد بررسی قرار گرفته است، اشاره كرد: با افزایش چشم گیر مشتركین تلفن همراه در سال های اخیر و ضرورت به كارگیری تجهیزات فنی برای آنتن دهی و ارتقای كیفیت خدمات مخابراتی، تعداد ایستگاه های آنتی و تلفن همراه در مناطق مسكونی به صورت اجتناب ناپذیری افزایش یافته است. هم اكنون ما ۱۰ هزار آنتن در سطح شهر تهران داریم. از طرف دیگر نحوه نصب آنتن های بی تی اس در سطح شهر نیازمند یك ظرفیت ارتفاعی است. باید طوری باشد كه پرتو هریك از آنتن ها منطقه وسیعی را تحت پوشش قرار دهد، بنا بر این این آنتن ها عموماً روی پشت بام ها یا روی دكل های بلند و ارتفاعات بالا نصب می شود.
رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: امروزه در دنیا از تكنولوژی سازه ای در اسكلت ساختمان های بلند، علاوه بر كاربری مورد نظر، در موارد دیگری نظیر نصب سیستم های مخابراتی و ماهواره ای بهره برداری می شود. در شهر تهران اغلب این آنتن ها به سبب فقدان دستورالعمل های اجرایی منسجم، تابحال بدون ضابطه و با شیوه های ناكارآمد بوده یعنی حدوداً ۳۰ درصد آنتن های شهر تهران بدون مجوز هستند و از نظر استاندارد سازی، شركت ارتباطات شهر باید آنها را بررسی كند و این موجب استرس شهروندان می شود و بعضی از آنها عدم التزام به استانداردهای لازم را دارند. این مساله موجب ایجاد آشفتگی در جانمایی و نصب آنتن ها و تجهیزات مورد ضرورت شده است.
به گفته خداكرمی، لزوم داشت به شكل احسن و با امكانات موجود، یك راهكار منطقی برای استانداردسازی محل نصب آنتن های فوق داده شود، بنا بر این ماده واحده تهیه شده این است كه در امتداد اجرای ماده ۱۶ مصوبه ساماندهی دكل ها و ایستگاه های ارتباط رادیویی در شهر تهران، برمبنای قوانین و مقررات شهرداری، منظر شهری و استانداردهای بین المللی و مطالعات تطبیقی با هدف ساماندهی استقرار، نصب جدید، جابجایی، جایگزینی، تغییر شكل، استانداردسازی از لحاظ مكانیكی، الكتریكی، الكترومغناطیسی و كاهش دكل ها در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران نصب شدند یا در آینده نصب می شوند.
وی افزود: بمنظور استفاده حداكثری از سایت اشتراكی (شیرینگ) در شهر تهران برای پشتیبانی از روند توسعه خدمات مخابراتی و بی سیم پرسرعت در شهر تهران و مقابله با پدیده انتشار انسداد امواج (این پدیده یعنی، یعنی دكلی بر فرض روی ساختمانی ۸ طبقه نصب است و همه جا را پوشش می دهد یك بار ساختمان ۲۰ طبقه مقابل آن ایجاد می شود و كورش می كند و نیاز به دكل مجدد احساس می شود) برای حصول به اهداف ذیل شامل نظارت دقیق و اصولی بر استواری سازه برای نصب تجهیزات رادیویی، حفظ و توسعه زیبایی سیمای شهری، رعایت اصول مبلمان شهری و حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان، شهرداری تهران مكلف است ظرف مدت ۳ ماه از زمان لازم الاجرا شدن این مصوبه نسبت به تنظیم و ارسال لایحه مالكین ساختمان های بلند مرتبه كه در تعریف ۸ طبقه به بالا هستند، به طراحی و نصب زیرساخت های ارتباطات رادیویی و فیبر نوری برای تصویب شورای اسلامی شهر تهران اقدام نمایند.
رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: دیده شده كه برخی افراد جزئیات را بررسی می كنند، اجازه دهید جزئیات در شهرداری، بررسی و لایحه آورده شود و سپس ما آنرا بررسی نماییم.


منبع:

1399/02/01
23:42:40
5.0 / 5
2757
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است