معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

ساخت بیمارستان توسط تامین اجتماعی

ساخت بیمارستان توسط تامین اجتماعی كار در محل: مهدی درخشان اظهار داشت سازمان طی دو سال اخیر ۱۶ بیمارستان و مركز درمانی در نقاط مختلف كشور ساخته است و در توسعه مراكز درمانی همواره مناطق محروم در اولویت قرار دارند.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مهدی درخشان افزود: هم اكنون ۷۶بیمارستان تامین اجتماعی و ۲۸۹كلینیك تامین اجتماعی در سراسر كشور فعالیت می كنند و به بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان خدمات ارائه می دهند.
وی با اشاره به نهضت نوسازی، بهسازی و ارتقای هتلینگ مراكز درمانی تامین اجتماعی در سال های اخیر، اضافه كرد: از نظر آماری طی چهار سال گذشته كل مراكز افتتاح یا كلنگ زنی شده و همچنین تجهیزات بیمارستانی و درمانی اختصاص یافته در این سازمان معادل كل طرح هایی بوده كه ۱۰سال قبل از این اجرا شده اند.
درخشان همچنین نوسازی ناوگان آمبولانس این سازمان را از دیگر فعالیت های سال های اخیر اعلام كرد و ادامه داد: طی چهارسال اخیر ۱۰۰دستگاه آمبولانس این سازمان نوسازی و یكصد دستگاه آمبولانس جدید نیز خریداری شد كه چنین اتفاقی در حدود ۲دهه گذشته بی سابقه بود است.
وی افزود: تنها پنج درصد منابع تامین اجتماعی از طریق سرمایه گذاری های آن و ۹۵درصد منابع از طریق دریافت حق بیمه از سوی بیمه شگان است كه در بخش عمده آن دولت كارفرما است.
درخشان خاطرنشان كرد: با لایحه دولت و همت مجلس شورای اسلامی، برنامه ششم توسعه دولت را موظف كرد در طی پنج سال اجرای برنامه به تدریج تمام بدهی های خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت كند.
وی ادامه داد: درهمین سال جاری نیز در بودجه كشور مصوب شد تا ۱۰هزار میلیارد ریال از مطالبات سازمان تامین اجتماعی توسط دولت پرداخت شود.
درخشان با بیان اینكه سازمان تامین اجتماعی به محض آن كه از لحاظ درآمدی تامین شود بدهی خود به وزارت بهداشت را پرداخت خواهد كرد،گفت: هم اكنون برای پرداخت بدهی تامین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشكی نشست های مداومی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال انجام است و امیدواریم ظرف ۲هفته آینده خبرهای خوبی از تصمیم های انجام شده اعلام كنیم.
درخشان در ادامه برنامه محوری را مهم ترین هدف و رویكرد سازمان تامین اجتماعی اعلام كرد و گفت: تمام اقدامات و كارهای این سازمان بر اساس برنامه های سالانه ای پیش می رود كه از قبل تصویب و بودجه آن تامین شده است.
وی اظهار كرد: این برنامه ها عادلانه، اساسی و دقیق و با نگاه ویژه به مناطق محروم طراحی شده و با تغییر مدیران سازمان، هیچ تغییری در آنها صورت نمی گیرد.
درخشان در ادامه با تقدیر از خدمات انجام شده در ۲بیمارستان تامین اجتماعی قزوین و تاكستان گفت:در سال جاری بیمارستان تامین اجتماعی تاكستان به همراه بیمارستان میلاد تهران تنها بیمارستان های تامین اجتماعی كشور بودند كه در بین ۱۲بیمارستان درجه یك عالی كشور قرار گرفتند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی همچنین از صدور مجوز خرید و نصب دستگاه ام آر آی در بیمارستان رازی قزوین خبر داد و گفت: مجوز خرید این دستگاه كه هزینه آن ۸۵میلیارد ریال است از چند روز گذشته صادر شده و امیدواریم با انجام فرایند خرید و مناقصه در پایان سال جاری یا اوایل سال آینده این دستگاه نصب شود.

 

1396/05/27
22:08:41
5.0 / 5
5544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است