در جلسه شورای شهر امروز مطرح شد

مخالفت اعضای شورا با اعتراض فرمانداری

مخالفت اعضای شورا با اعتراض فرمانداری كار در محل: بررسی اعتراض هیئت تطبیق فرمانداری تهران درباره نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی و نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران امروز جلسه علنی شورای شهر تهران بود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، در ابتدای بررسی این دستور محمد سالاری رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: اعتراض فرمانداری تهران درباره لایحه شهرداری تهران تنها بر روی یك تبصره است كه ما این یك مورد را نیز وارد نمی دانیم و از باب محتوایی جلسه كمیسیون تطبیق برگزار نشده است.
رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اضافه كرد: خواسته من این است كه اعضا كارشناس و متخصص در جلسه ها حاضر شوند، برای اینكه ما در دوره چهارم با حضور كارشناسان، فرمانداری را اغنا می كردیم و باید در این دوره نیز حضور كارشناسان جدی شود.
سالاری اظهار داشت: فرمانداری اعلام نموده نرخ عوارض از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد كاهش پیدا كند، اما نرخ گذاری ما برای عوارض ساختمانی در سال ۹۹ بر اصل تورم انجام شده است، ولی برای حل این اختلاف میزان عوارض ساختمانی را به ۲۸ درصد كاهش دادیم.
پس از اظهار نظر عضو شورای شهر تهران اعضای این شورا با اصرار بر مصوبه خودرا ستاندن عوارض ۳۰ درصدی ساختمانی به رأی گذاشتند و اعضای شورا با ۱۶ رأی موافق بر مصوبه خود (نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی و نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران) اصرار كردند.
در ادامه بررسی نامه فرمانداری درباره عوارض پارك حاشیه ای در دستور كار قرار داشت. محمد علیخانی رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای شهر تهران اظهار داشت: در پاسخ به بند یك باید بگویم كه ما بر متن قبلی اصرار داریم و این اعتراض فرمانداری را قانونی و مبتنی بر حدود اختیارات نمی دانیم درباب بند ۳ نیز كه درباره اختصاص بودجه برای ترمیم تجهیزات پلیس راهور است را قبول داریم و موضوع تقویت پشتیبانی لجستیك را می پذیریم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: درباب اعمال قانون و برخورد با تخلفات پارك دوبل مطلبی گفته شده كه پارك دوبل ناظر به جریمه رانندگی است و جز پارك حاشیه ای منظور نمی گردد. در بند پنجم هم به موضوع سامانه مدیریت پارك حاشیه ای اشاره شده در صورتیكه به هیچ عنوان این مساله با ماده ۲۴
قانون مدنی تعارضی ندارد و در اینجا تملك شوارع عمومی رخ نخواهد داد.
علیخانی به تبصره ۱۲ ماده ۲ در قانون اشاره نمود و اضافه كرد: این تبصره هم با یك تغییر جمله و كلمه اصلاح و جایگزین شده است.
در ادامه محسن هاشمی ریاست شورای شهر تهران اظهار داشت: آقای علیخانی شما با برخی بندها موافق بودید و با برخی مخالفت كردید بدین جهت باید اول بندهایی كه مشكل ندارند را به رأی بگذاریم.
علیخانی در پاسخ به هاشمی اشاره كرد: ما بر بند یك و ۲ اصرار داریم تا به همان شكل قبلی بمانند بدین سان نظر فرمانداری را قبول نداریم.
هاشمی بار دیگر خطاب به علیخانی اظهار داشت: با توجه به این كه مخالفی وجود ندارد باید برای این دو بند رأی گیری نماییم همین طور در بند سوم به موضوع كمك به پلیس راهور اشاره شده است كه باید توجه داشته باشیم قوه اجرایی ما راهور است و اگر مجموعه راهور همكاری نكند اجرای طرح با مشكل مواجه می شود.
وی افزود: هماهنگی میان پلیس راهور و حمل و نقل و ترافیك یك موضوع جدی است و نباید این گونه قلمداد شود كه ما با راهور مشكلی داریم.
پس از رأی گیری ۱۲ نفر از ۱۶ عضو حاضر در جلسه شورا با اضافه شدن واژه كمك به راهور در بند سوم طرح موافقت كردند.
در ادامه این جلسه و در بررسی بند چهارم حجت بعنوان نماینده شهرداری تهران اظهار داشت: در این بند موضوع ارجاع شده به نظر دیوان عدالت اداری استناد شده است فارغ از اینكه در این رأی از متخلفان حمایت شده است باید تاكید كنم كه تحقق این كار اقدام صحیحی نیست.
محمد علیخانی بعد از این تبصره به موضوع طرح رزرو پارك حاشیه ای اشاره نمود و اضافه كرد: ما با برخی موافقت هایی كه می نماییم موجب می شویم برای آینده راهی باز شود كه هر وقت دلشان خواست در مخالفت تغییری در طرح ایجاد كنند.


منبع:

1398/12/06
23:54:23
5.0 / 5
3527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است