احمد مسجدجامعی در صحن علنی شورای شهر تهران:

تخریب طبیعت رود دره تهران، تخریب پایتخت است

تخریب طبیعت رود دره تهران، تخریب پایتخت است كار در محل: عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه ساختار طبیعی تهران از سرمایه های مهم این شهر است درباره عملكرد شهرداری در رود دره فرحزاد آگهی داد.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، احمد مسجدجامعی با بیان این كه ساختار طبیعی تهران از سرمایه های مهم این شهر است به اقدامات اخیر شهرداری در رود- دره فرحزاد، اشاره نمود و اظهار داشت: این عملكرد جای نگرانی است كه اقدامات تخریبی گذشته همچنان ادامه یابد.

وی افزود: شهر تهران بیشتر از ۱۶۵ گونه پرنده مهاجر و میهمان دارد كه رود-دره های تهران از سكونت گاه های طبیعی آنهاست. تبدیل این رود-دره ها به بوستان های شهری و تغییرات فراوان كالبدی در آنها نه تنها به احیا و حفظ این سرمایه های طبیعی نمی انجامد، بلكه بر فرسایش و تخریب آنها سرعت می بخشد.

عضو شورای شهر تهران اضافه كرد: ساماندهی اجتماعی رود دره فرحزاد نیازمند فعالیتهای پیرامونی و سازمانی دیگری نیز هست، فعالیتهای عمرانی نباید شكل طبیعی این رود دره را كه در ضمن قرن ها شكل گرفته و محیط زندگی متمایزی را شكل بخشیده گرفتار دگرگونی های مصنوعی كند و موجب آزار رسیدن به آن شود. همین ساختمان های بلندمرتبه كه در اطراف دره ساخته شده به سرازیر شدن زباله ها و نخاله ها به داخل دره انجامیده است.

عضو شورای شهر تهران اضافه كرد: رود دره فرحزاد از پوشش گیاهی خاصی برخوردار می باشد و اسپند، توت و درختچه سماق آن بسیار معروف بود و مردم ضمن گذراندن اوقات فراغت و تفریح، از آنها می چیدند و استفاده می كردند.

وی با اشاره به این كه تجربه ساماندهی رود دره ها نشان از نابودی و تخریب میراث طبیعی آنها دارد تصریح كرد: این تخریب صرفاً به همان منطقه محدود نمی گردد و به صورت فراگیر خودرا نشان داده است. آب فرحزاد یكی از منابع مهم تامین آب های زیر زمینی است و تخریب آن یعنی لطمه رساندن به وضع آب حداقل دو منطقه از مناطق تهران. نمونه هایی از این دست حكایت از فقدان نگاه همه جانبه به محیط طبیعی است.


منبع:

1398/11/06
13:34:09
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: سازمان , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است