در جلسه علنی امروز؛

شورا اعتراض فرمانداری به سیاستهای اجرایی بودجه 99 را وارد ندانست

شورا اعتراض فرمانداری به سیاستهای اجرایی بودجه 99 را وارد ندانست كار در محل: اعضای شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری را به مصوبه سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال 99 شهرداری تهران را وارد ندانستند.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در ارتباط با بررسی اعتراض فرمانداری به مصوبه سیاست ها و الزامات اجرایی بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران اظهار داشت: برای اولین بار در سال ۱۳۸۶ سیاست ها و الزامات تدوین بودجه شهرداری مورد توجه شورای اسلامی شهر قرار گرفت و شورا با تصویب مصوبه تعیین سیاست های تنظیم بودجه سال ۱۳۸۷ شهرداری تهران كه مورد اعتراض فرمانداری هم قرار نگرفت این حركت را آغاز نمود و این مسیر تابحال ادامه داشته است.
او اضافه كرد: مصوبه "سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران به جز برخی تغییرات و اصلاحات جزئی كاملاً مشابه مصوبه" سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران" شورای اسلامی شهر تهران است كه مورد اعتراض فرمانداری قرار نگرفت.
فراهانی با اشاره به اینكه از شروع دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران در تداوم حركت صحیح شروع شده از سال ۱۳۸۶، شورا نسبت به تبیین سیاست های اجرای و الزامات مورد نظر خود در تدوین بودجه شهرداری را همچون ادوار گذشته به تصویب رسانده است اظهار داشت: این مصوبات شامل مصوبه «سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران، به شماره ۲۸۱۶۳ و ۲۰۳۴۵ است و مورد اعتراض فرمانداری محترم قرار نگرفته اند و استناد آن فرمانداری به این مساله كه شورا از قالب طرح و سیاست گذاری خارج گردیده است و به عرصه اجرا وارد گردیده و برای اعتراض به این مصوبه با عنایت به سوابق پیشین و عدم اعتراض فرمانداری امری بدیع است.
رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: همین طور شایسته بود مصادیق و موارد ورود شورا به عرصه اجرا، مغایر با دستورالعمل طرز تهیه، تدوین اجرا و تفریغ بودجه شهرداری ها ابلاغی وزیر محترم كشور و مغایر با بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری ها اشاره می شد تا در راه تطبیق با قانون مصوبه شورا اصلاح می گردید. عضو شورای شهر تهران در ادامه اضافه كرد: با توجه به موارد یاد شده و رویه رایج در ادوار شورای اسلامی شهر تهران از یك سو و ضرورت پاسخ به مطالبات شهروندان بوسیله جهت بخشیدن به بودجه شهرداری، شورا اعتراض فرمانداری محترم را به این مصوبه وارد نمی داند و انتظار دارد فرمانداری محترم در راه پشتیبانی از مدیریت شهری نسبت به تأیید مصوبه همكاری لازم را مبذول نماید. وی بیان كرد: علاوه بر این لازم به ذكر است برمبنای قانون كمك شهرداری تهران به فرمانداری تهران كه هر سال مورد پیگیری فرمانداری قرار می گیرد نیز در تطابق با قانون دارای اشكال است كه هیچ گاه مورد اشكال هیأت تطبیق قرار نگرفته است. گفتنی است اعتراض فرمانداری به مصوبه سیاست ها و الزامات اجرایی بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران با ۱۴ رأی مورد تصویب شورای شهر تهران قرار نگرفت.


منبع:

1398/10/17
16:52:53
5.0 / 5
4105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است