در جلسه ای به ریاست جهانگیری صورت گرفت؛

۷ تصمیم هیئت دولت برای كاهش آلودگی هوای كلانشهرها

۷ تصمیم هیئت دولت برای كاهش آلودگی هوای كلانشهرها كار در محل: اعضای هیئت وزیران، با بررسی وضعیت آلودگی هوای كلانشهرها، مقرر كردند كه اجرای قانون هوای پاك با جدیت بیشتری پیگیری شود.به گزارش كار در محل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران گزارشی از رشد اقتصاد غیرنفتی كشور در شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ به هیات وزیران ارائه نمود.
بر اساس این گزارش، با وجود رشد منفی بخش نفت، در بخش غیرنفتی رشد مثبت و رونق تولید در دو بخش كشاورزی و صنعت و معدن مشهود است.
هیئت وزیران همین طور بر تلاش بخش های مختلف جهت پشتیبانی از رونق هرچه بیشتر كارهای اقتصادی در تولید كالا و خدمات تاكید كرد.
بررسی وضعیت آلودگی هوای كلانشهرها
اعضای دولت در ادامه جلسه امروز، به بررسی وضعیت آلودگی هوای كلانشهرها پرداختند و مقرر شد اجرای قانون هوای پاك با جدیت بیشتری پیگیری شود.
بر این اساس، دولت مقرر كرد از ورود خودرو های آلاینده به ویژه خودرو های اسقاطی به محدوده كلانشهرها جلوگیری شود.
همچنین مقرر شد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با سرعت بیشتری صورت گیرد و نسبت به گازسوز كردن هرچه سریع تر خودرو های حمل و نقل عمومی با همكاری وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت اقدام لازم انجام گیرد.
بررسی مجدد و تصمیم گیری درباب طرح نوسازی ناوگان تاكسیرانی، عدم استفاده صنایع بزرگ حاشیه كلانشهرها از مازوت در زمان وارونگی هوا، عدم فعالیت صنایع آلاینده در فصل وارونگی هوا، انجام هماهنگی های لازم توسط وزارت كشور با شهرداری های كلانشهرها و پلیس راهور در اسرع وقت برای جلوگیری از ورود خودرو های آلاینده به داخل شهر و استانداردسازی موتورهای خودرو ها مطابق قانون، از دیگر تصمیمات دولت در این نشست برای كاهش آلودگی هوای كلانشهرها بود.
تغییر دستگاه اجرایی طرح «احداث راه آهن رشت - آستارا»
با تصمیم دولت، دستگاه اجرایی طرح «احداث راه ‏آهن رشت-آستارا» از شركت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به شركت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور تغییر یافت.
ایران و صربستان در زمینه امنیتی و انتظامی با هم همكاری می كنند
هیات دولت با هدف گسترش همكاریهای امنیتی و انتظامی، با انجام مذاكره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت نامه در زمینه مذكور بین دولت های ایران و صربستان به مسئولیت وزارت كشور موافقت نمود.
توسعه همكاری در زمینه مسائل امنیتی و پیشگیری و مبارزه با جرایم سازمان یافته، كارهای تروریستی، قاچاق مواد مخدر و روانگردان، جرایم حمل و نقل دریایی و صید غیر مجاز و جرایم اقتصادی و قاچاق اشیای عتیقه و تولیدات هنری و پولشویی، از اهداف این موافقت نامه محسوب می شود.


منبع:

1398/09/29
19:06:52
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است