فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران:

بعضی از جانباختگان توسط اغتشاشگران تیر خوردند

بعضی از جانباختگان توسط اغتشاشگران تیر خوردند به گزارش كار در محل فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر اظهار داشت:  بعضی از افراد در سطح جامعه توسط اغتشاشگران و از پشت مورد برخورد تیر قرار گرفته و كشته شده اند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، سردار محمد یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران در حاشیه یكصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال كه در ارتباط با اعتراضات اخیر آقای آشنا مشاور رئیس جمهور گفته است كه همه جانباختگان اغتشاشگر نبوده اند و شما تا چه میزان این حرف را تایید می كنید، اظهار نمود: برخی از افراد در سطح جامعه توسط اغتشاشگران تیر خورده اند كه این افراد از پشت تیر خورده اند، من این مورد را تایید می كنم و بخشی هم البته آشوبگرانی بوده اند كه كشته شده اند.
وی در باره جانباختگان افزود: این افراد در حال شناسایی هستند و به خانواده آنها سركشی می شود همانطور كه صف آشوبگران از مردم جدا شد صف كسانی كه جانشان را بی گناه از دست دادند از صف كسانی كه به شكلی قصد تخریب اموال عمومی را داشتند از یكدیگر جدا می شود.
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران در پاسخ به این سؤال كه آیا امكان دارد این افراد به اشتباه از جانب ماموران كشته شده باشند، اظهار داشت: این مورد در حال بررسی است و هم اكنون در این مورد نه می توانیم اظهار نظر نماییم و نه وقت آن است، اما این را باید بگویم كه به دقت این مورد در حال بررسی است كه كسانی كه كشته شده اند علت كشته شدنشان چه بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال كه پس از اینكه بررسی گردید آیا توسط دولت به خانواده های این افراد پاسخگویی خواهد شد، چونكه قشری به علت مسایل اقتصادی و بحث های در رابطه با اختلاس آقازاده ها به خیابان آمده بودند و مسؤولان دولت و مقامات امنیتی آیا در قبال آنها پاسخگو خواهند بود، عنوان كرد: قاعدتاً بحث مطالبه مردم راجع به مسایل معیشتی یك مطالبه و خواسته به حق است كه هیچ كسی آنرا انكار نكرده است و دولت هم آنرا مورد تردید قرار نداده است، اما در ارتباط با كسانی كه وارد عرصه اعتراض شدند اینها باید صفشان از یكدیگر جدا شود.
سردار یزدی تصریح كرد: ما عده ای را داشتیم كه اصلا بحثشان اعتراض نبود و بعضی از كسانی كه امروز دستگیر شدند از مرفه ترین افراد هستند. آنها كسانی هستند كه اصلا دغدغه مالی نداشته اند و فقط آمده بودند كه آشوب كنند و كاری را انجام بدهند كه كشور را بهم بریزند. اینها از بیرون از كشور هم حمایت می شدند.
وی در پاسخ به این پرسش كه چرا در نقاط بالای شهر این اتفاق نیفتاده است و تنها در پایین شهر و مناطق كم تر بهره مند این اتفاق افتاده است، اظهار داشت: دشمنان ما نقطه گذاری هایشان در مكان هایی بوده است كه زمینه های اجتماعی در آن موجود است. دشمن وارد فضایی می شود كه آن فضا توسط مردم عادی رقم زده شده است و بر آن موج سوار می شود و وظایف خویش را انجام می دهد.
سردار یزدی با اشاره به اینكه در روز اول اغتشاشات وقتی كه مردم وارد شدند بسیار مسالمت آمیز رفتار كردند، خاطرنشان كرد: ولی عده ای بر این موج سوار شدند و آغاز به آتش زدن كردند و فیلم های آن هم موجود است. در بعضی موارد حتی مردم به این افراد اعتراض می كنند و می گویند ما برای اعتراض آمده ایم چرا بانك را آتش می زنید.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران به طرحی سوالی در اینباره پرداخت و اظهار داشت: كدام فرد عاقل و مشكل دار از نظر معیشتی برای رفع مشكل خود پمپ بنزین آتش می زند؟ شما باور می كنید كسی به علت اعتراض، پمپ بنزین آتش بزند؟
سردار یزدی درباره شباهت این شیوه اعتراض میان ایران و سایر كشور ها اظهار داشت: مقایسه كشور ما با سایر كشورها قیاسی اشتباه است و ما نباید این مقایسه را انجام دهیم.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران افزود: مردم ما فهیم هستند و كاملا تشخیص می دهند چه كسی به نفع آنها كار می كند. آنها تشخیص می دهند كشورهای دنیا چگونه به جهت اینكه كشور ما را بهم بزنند دست به دست هم داده اند. مقایسه این اعتراض با كشور فرانسه مقایسه اشتباهی است بهتر است این اعتراضات را با سال ۲۰۰۵ فرانسه مقایسه كنید.
وی درباره همكاری سپاه با شهرداری تهران هم اظهار داشت: ما با شهرداری تهران و آقای حناچی بسیار هماهنگ عمل كرده ایم و در مواقع مختلف حضور بچه های ما و شهرداران مناطق كمك خوبی برای مردم بوده است.
سردار یزدی اظهار داشت: در همین برف اخیر و روزی كه اغتشاشات صورت گرفت ارتباط خوبی با شهرداری داشتیم و آقای حناچی به دفتر من آمدند و چون مبحث برف و سرما ادامه داشت بحث شد كه چگونه در شمال شهر تهران و مكان هایی كه امكان دارد برف و یخبندان سبب بروز ترافیك و مشكل شود، اقدام نماییم.
وی درباره گزارش اخیر كمیته ویژه بررسی حذف نام شهدا توضیح داد: گزارش بسیار خوبی ارائه شد و پیشبینی ما هم این بود كه این گزارش همین شكل باشد. الحمدالله شهرداری و كسانی كه امروز در شهرداری فعال می باشند دنبال این نبودند كه خدای نكرده به دنبال حذف نام یا آثار شهدا باشند و تحقیق و پژوهش خوبی بود.

1398/09/11
14:01:05
5.0 / 5
4195
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است