در جمع خبرنگاران عنوان شد؛

ایجاد ۸۰ هزار شغل تا آخر سال

ایجاد ۸۰ هزار شغل تا آخر سال كار در محل: مدیرعامل بنیاد بركت با اشاره به اینكه ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی در دستور كار قرار دارد، اظهار داشت: می خواهیم تا آخر سال ۸۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد نماییم.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، امیرحسین مدنی، در حاشیه سومین دوره آموزشی تسهیلگران اقتصادی و اجتماعی كه روز شنبه برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اضافه كرد: طرح اشتغالزایی اجتماع محور یكی از طرح هایی است كه در مناطق محروم اجرایی می شود و كار ویژه ای است كه از جانب بنیاد بركت و ستاد فرمان امام (ره) انجام می شود.
مدیرعامل بنیاد بركت با اشاره به اینكه مطالعات طرح اشتغال خانگی از سه سال قبل شروع شده است، اظهار داشت: از سال قبل این طرح اجرایی شده و تابحال ۱۸ هزار طرح در ۲۸ استان كشور محقق شده كه منجر به ایجاد ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم شده است.
وی با تاكید بر اینكه زنجیره ای در حوزه توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی شكل گرفته است، افزود: اشتغال های خانگی در ۲۴ بسته تعریف شده كه شامل شغل هایی در حوزه های مربوط به دام، كشاورزی، تولید پوشاك، لباس، عسل و...، می شود.
مدیرعامل بنیاد بركت خاطرنشان كرد: آموزش این طرح ها برعهده تسهیلگران جوان است كه ۴۳۰ نفر هستند و امروز سومین دوره آموزشی ۱۶۰ نفر از آنها برگزار می گردد كه آنها به مناطق محروم فرستاده می شوند و تسهیلگران تا دو سال در كنار فرد می مانند تا شغل به پایداری برسد.
وی با اشاره به اینكه سال قبل ۱۰ هزار شغل به وجود آمد، اظهار داشت: امسال می خواهیم ۳۰ هزار طرح اجرایی نماییم كه منجر به ایجاد ۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد.
مدنی به اقدامات محرومیت زدایی بنیاد بركت اشاره نمود و اضافه كرد: ۱۲ سال است كه در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقدام می نماییم و تابحال ۱۶۴۰ مدرسه راه اندازی شده كه ۱۳۰۰ مدرسه افتتاح شده است و ۱۲ بیمارستان و بیشتر از هزار مسجد هم بوجود آمده است.
وی اظهار داشت: پروژه های مختلف آبرسانی و راهسازی هم اجرایی شده و در مجموع با كمك سازمان های ذیربط توانستیم ۴۰۰ هزار شغل طی سه سال قبل ایجاد نماییم.

1398/08/18
15:10:02
5.0 / 5
4880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است