حناچی در جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران:

لایروبی مناسب روددره ها مانع از بروز سیل در پایتخت شد

لایروبی مناسب روددره ها مانع از بروز سیل در پایتخت شد به گزارش كار در محل شهردار تهران با اشاره به اینكه یكی از علل جاری نشدن سیل در تهران به دنبال بارش های اخیر، لایروبی مناسب معابر و روددره ها بود، اظهار داشت: قطعا حذف زباله از معابر در كاهش آب گرفتگی ها نقش دارد.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران با اشاره به بارش های اخیر باران در پایتخت اظهار داشت: از هفته قبل از بارندگی ها، تمام همكاران من پای كار بودند و مرخصی ها لغو شده بود. واقعیت این است وقتی میزان بارندگی تا این حد بالاست اساسا نگرانی از وقوع سیل پیش می آید، اما با اقدامات پیشگیرانه و حضور بموقع همكاران ما در شهرداری تهران تنها یك مشكل جدی داشتیم و بقیه آب گرفتگی ها خیلی زود كنترل شد. شهردار تهران تاكید كرد: آن چه صورت گرفت نتیجه كار جمعی بود، البته ایرادات و آب گرفتگی ها علیرغم میزان بارش زیاد باران باید رفع و برای آنها برنامه ای تدوین شود. حناچی با تاكید بر اینكه از این پس مسئولیت چنین حوادثی را از شهرداران مناطق می خواهیم، اظهار داشت: همه باید مسئولیت پذیر باشند و شهرداران مناطق با عنایت به آشنایی با منطقه خود باید برای نقاط حادثه خیز برنامه ریزی و راهبرد داشته باشند. وی با اشاره به اینكه یكی از علل جاری نشدن سیل در تهران، لایروبی مناسب معابر و روددره ها بود، عنوان كرد: قطعا حذف زباله از معابر در كاهش آب گرفتگی ها نقش اساسی دارد. تلاش همكاران ما در پاكسازی معابر از زباله باید به معرض نمایش گذاشته شود و با اطلاع رسانی درست به شهروندان، فرهنگ سازی مناسب در این زمینه صورت گیرد. شهردار تهران با اشاره به عذرخواهی خود از مردم تهران بابت آب گرفتگی ها اظهار داشت: ما ابایی از عذرخواهی از مردم نداریم. مردم ولی نعمت ما هستند و خدمت به آنها و عذرخواهی درباره كاستی ها افتخار ماست.
او در آخر خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه تا آخر آبان ماه بارش خاصی نخواهیم داشت باید این فرصت را غنیمت بشماریم و هوشمندانه عمل كنیم؛ به این مفهوم كه نقاطی كه بخصوص در شریان اصلی گرفتار آب گرفتگی شدند را برطرف نماییم.

1398/08/13
18:37:35
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: شهرداری , شهروندان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است