مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

۷۰درصد دارندگان بیمه یارانه ای تاكسیرانی، هیچ گاه راننده تاكسی نبودند

۷۰درصد دارندگان بیمه یارانه ای تاكسیرانی، هیچ گاه راننده تاكسی نبودند به گزارش كار در محل مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بر طبق اعلام معاون حمل و نقل شهرداری تهران، 70 درصد كسانی كه بیمه حمایتی تاكسیرانی دارند، هیچ گاه راننده تاكسی نبودند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مصطفی سالاری امروز در نشست بررسی نقش استارتاپ ها در تسهیل فرآیندهای كسب و كار گفت: ما در سازمان تأمین اجتماعی به دنبال اصلاح رویه ها هستیم ولی بزرگترین محدودیت ما این است كه سازمان تأمین اجتماعی، صندوق دار و امانت دار بخش مهمی از جمعیت كشور است كه حق بیمه پرداخت می كنند و ما این اجازه را نداریم كه درآمدهای حاصل از این حق بیمه را صرف عده ای دیگر نماییم.
وی اضافه كرد: درآمدهای تأمین اجتماعی صرف سه خدمات اصلی ما شامل خدمات فوری كه خدمات درمانی، خدمات اضطراری شامل از كارافتادگی و بیمه بیكاری و خدمات بازنشستگی است كه به بازنشستگان پرداخت می شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح كرد: یكی از مشكلاتی كه داریم این است كه در بخش بیمه های حمایتی، دولت ها موظف به پرداخت قسمتی از حق بیمه ها هستند كه تابحال هیچ دولتی نتوانسته سهم خودرا پرداخت كند.
سالاری اشاره كرد: اصنافی كه قرار بود قسمتی از حق بیمه آنها را دولت بدهد ولی این كار انجام نشده است را مجبور شدیم از پول كسانی كه حق بیمه كامل پرداخت می كنند، پوشش دهیم. به خاطر این مطالبات معوق نتوانستیم پول بیمارستان ها را پرداخت نماییم و پس بیمارستان ها از پذیرش دفترچه بیمه كسانی كه حق بیمه كامل پرداخت می كنند هم خودداری می كند.
وی با تاكید بر اینكه مهمترین برنامه سازمان تأمین اجتماعی جلوگیری از تكرار این روند است، اشاره كرد: هم اكنون دیگر اصناف و مشاغلی كه شامل بیمه حمایتی شوند را نمی پذیریم و تفاهم نامه ای كه با اتحادیه كسب و كارهای اینترنتی برای پذیرش رانندگان اپلیكیشن های موبایلی بعنوان بیمه خویش فرما به امضا رسانده ایم را اجرا خواهیم كرد و این رانندگان باید حق بیمه خودرا كامل پرداخت كنند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یكی دیگر از برنامه های سازمان تأمین اجتماعی را تجمیع بخشنامه های گوناگون در هر حوزه عنوان و گفت: ۱۳۰ بخشنامه بیمه بیكاری را تجمیع و به یك بخشنامه تقلیل دادیم.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: یكی دیگر از مشكلاتی كه داریم این است كه افرادی كه در حرف و صنف های دیگر هستند، خودرا در بیمه های حمایتی وارد كرده اند. در جلسه ای كه با شهردار تهران داشتیم پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهر تهران اعلام نمود ۷۰ درصد كسانی كه از بیمه حمایتی تاكسیرانی استفاده می نمایند، هیچ گاه در شغل تاكسیرانی نبودند اما از طرف دیگر معادل همین تعداد رانندگان تاكسی ای داریم كه نتوانستند خودرا بیمه حمایتی تاكسیرانی كنند.
وی اضافه كرد: همین طور صنف كارگران ساختمانی هم مشمول بیمه حمایتی می شوند اما بر طبق بررسی های ما ۷ تا ۸ برابر هزینه ای كه باید برای كارگران ساختمانی، بیمه حمایتی بعنوان هزینه بیمه پرداخت نماییم، از جیب سازمان خارج می شود. وقتی بررسی كردیم متوجه شدیم كه افرادی همچون طلا فروش ها، وكلای دادگستری و پزشكان نیز از مزایای بیمه كارگر ساختمانی استفاده می نمایند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تاكید بر اینكه ساز و كار آی تی و خدمات فناوری اطلاعات در سازمان تأمی اجتماعی راضی نیستم، اشاره كرد: چرا خدماتی كه می شود به صورت اینترنتی و غیرحضوری از طرف مردم و بیمه شدگان در منازل و یا محل كار دریافت نمایند را مجبور می نماییم به صورت حضوری به شعب و نمایندگی های تأمین اجتماعی بازگشت كنند. بعد هم در این شعب باجه هایی قرار می دهیم كه محصور و محدود است و مردم نمی توانند با متصدی باجه ارتباط برقرار كنند.
وی تصریح كرد: این چه فناوری نوینی است كه از سفرهای درون شهری نمی كاهد و مردم را مجبور می نماییم برای دریافت كوچك ترین خدمات به شعب تأمین اجتماعی بازگشت كنند.
سالاری درباره كسری بودجه سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: میزان كسری بودجه ما برخلاف آنچه مردم را می ترسانند، رقم بالایی نیست و تنها ۱۰ درصد كسری بودجه داریم. این در شرایطی است كه سازمان تأمین اجتماعی منابعی همچون شستا، املاك گوناگون و درآمدهای معوقه دارد كه اگر تنها یك سوم درآمدهای معوقه را وصول نماییم، به هیچ عنوان كسری بودجه نخواهیم داشت.


منبع:

1398/06/15
23:25:01
5.0 / 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است