مسجدجامعی:

به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد

به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد به گزارش كار در محل عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد و تحول در شهر نیازمند مشاركت مردم است.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، احمد مسجدجامعی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، بعد از عرضه گزارش طرح كنترل آلودگی هوا توسط معاون حمل و نقل و ترافیك، اظهار نمود: از یكی از اعضای كمیسیون حمل و نقل پرسیدم كه آیا گزارش عرضه شده در صحن به كمیسیون عرضه شده یا خیر كه اعلام گردید این گزارش در كمیسیون عرضه نشده است. اینكه مقرر است گزارش ها از معاونت ها در صحن عرضه شود، خوب است اما صحبت اینجاست كه باید این نوع گزارش ها كه مقرر است در صحن مطرح شود، در كمیسیون ها بررسی شود.
وی با اشاره به اینكه تحول در وضع موجود، خوب است اما این تحول مقرر است به چه سبكی صورت گیرد، اظهار داشت: مگر ما نظامی هستیم كه بدون مشاركت مردم بخواهیم ایجاد تحول كنیم؟ با مشاركت و گفتگو با مردم است كه تحول ایجاد می شود.
مسجدجامعی افزود: در جهت اجرای طرح كنترل آلودگی هوا، چند ایستگاه مترو افزایش یافته است؟ چند دستگاه اتوبوس به شهر اضافه شده است؟ اینكه به صورت تكلیفی رفت و آمد را در محدوده ای كمتر نماییم، درست نیست. به شیوه اقتدارگرایانه و نظامی نمی توان شهر را اداره كرد.
این عضو شورای شهر تهران تاكید كرد: باید تسهیلات و تمهیداتی در حوزه حمل و نقل عمومی و رفت و آمد مردم تعریف شود تا بتوان تحول را شاهد بود.
ناهید خداكرمی دیگر عضو شورای شهر تهران هم با اشاره به اینكه برنامه كنترل رفت و آمد خودرو ها هر چقدر سختگیرانه تر صورت گیرد، به نفع مردم است. باید با مردم صحبت كرد و علل را به آنها گفت تا مردم مشاركت كنند. متأسفانه در برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیك برای تغییر رفتار مردم، كمترین توجه شده است.
وی افزود: اگر به سامانه كنترل آلودگی هوا رجوع نماییم، وضعیت آلایندگی هوا در هر سال، ماه و روز، مشخص است و می توان مقایسه كرد. طرح های معاونت حمل و نقل و ترافیك بدون شك در كاهش آلودگی هوا تأثیر داشته است اما می توان با افزایش و ارتقای حمل و نقل عمومی، مشاركت بیشتر مردم را شاهد بود. بدون تردید دولت باید برای این منظور در كنار شهرداری تهران باشد.

1398/04/18
14:33:38
5.0 / 5
4718
تگهای خبر: تسهیلات , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است