رییس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران:

هر شهروند منطقه یك تهران روزانه یك كیلوگرم زباله تولید می كند

هر شهروند منطقه یك تهران روزانه یك كیلوگرم زباله تولید می كند كار در محل: رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اظهار داشت: هر شهروند منطقه یك تهران روزانه یك كیلوگرم زباله تولید می كند، كه میزان استاندارد بین ۶۰۰ الی ۷۰۰ گرم است.به گزار، خبرنگار مهر، زهرا صدر اعظم نوری عضو ظهر یكشنبه در جریان بازدید از پروژه های زیست محیطی این منطقه كه با حضور سید حمید موسوی شهردار منطقه یك و معاونان و مدیران شهری این منطقه برگزار شد، گفت: منطقه یك شهر تهران با دارا بودن ارزش های اكولوژیك و فضاهای سبز، منطقه ای تفرجی و گردشگری می باشد و باید حفظ و صیانت از فضاهای سبز بعنوان شعار این منطقه قرار گیرد.
وی اضافه كرد: رویكرد جدید مدیریتی در منطقه یك از نگاه صرفاً اقتصادی به هر معبر، گذر و كوچه به سمت خدمات رسانی شهری تغییر كرده است.
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: بارگذاری ها در این منطقه از مصنوعی به سمت تفرجی و گردشگری در حال تبدیل است و شورای شهر و كمیسیون مربوطه باز در كنار منطقه برای عملی شدن ایده های مطرح شده در این زمینه تلاش خواهدنمود.
عضو شورای شهر تهران رفع نواقص، ایمن سازی و مناسب سازی در بوستان ها و معابر و ساماندهی سرویس های بهداشتی را اصول اولویت دار در منطقه دانست كه باید با اهمیت دادن به آنها و اجرای اقدامات لازم رضایتمندی شهروندان ارتقا یابد.
صدراعظم نوری به آموزش و فرهنگ سازی برای كاهش زباله های تولیدی در منطقه یك اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون حجم زباله استاندارد تولیدی به ازای هر نفر ۶۰۰ تا ۷۰۰ گرم در روز است كه در منطقه یك حدود ۱ كیلو گرم است كه این رقم بالا است و باید با توسعه آموزش در مدارس، سراهای محلات، ادارات، منازل مسكونی و… این حجم كاهش پیدا كند.
منبع:

1398/02/08
22:31:16
5.0 / 5
4198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است