قبادی دانا خبر داد؛

راه اندازی ۵ هزار واحد مسكونی در مناطق مرزی و محروم برای مددجویان

راه اندازی ۵ هزار واحد مسكونی در مناطق مرزی و محروم برای مددجویان به گزارش كار در محل رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینكه ۵ هزار واحد مسكونی برای مددجویان در مناطق مرزی و محروم راه اندازی می شود، اظهار داشت: همینطور ۱۰ هزار واحد مسكونی برای معلولان هم مناسب سازی خواهد شد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، وحید قبادی دانا بامداد امروز در مراسم امضای تفاهم نامه مشترك با سازمان بسیج سازندگی به منظور تأمین مسكن خانوارهای نیازمند اظهار داشت: این تفاهم نامه بستری برای ادامه فعالیت های بهزیستی و بسیج خواهد بود و بر مبنای آن راه اندازی ۵ هزار واحد مسكونی برای خانواده های نیازمند و همینطور مناسب سازی آنها در دستور كار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینكه از امروز مناسب سازی محیط زندگی معلولان آغاز می شود، تصریح كرد: این اتفاق با كمك و همكاری دانش آموزان در مناطق مرزی و محروم انجام می شود.
قبادی دانا با تاكید بر اینكه این ۵ هزار واحد مسكونی در مناطق مرزی استان های محروم و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر خواهد بود، خاطرنشان كرد: مددجویان نیازمند بهزیستی همچون معلولان و زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار دارند.
رئیس سازمان بهزیستی با تاكید بر اینكه برای راه اندازی این ۵ هزار واحد ۱۰ میلیون تومان كمك بلاعوض به مدد جویان می شود، اظهار داشت: همینطور مددجویان هیچ هزینه ای بابت عوارض، انشعاب آب و گاز و برق و هزینه های ساخت پرداخت نخواهند كرد و سازمان بسیج سازندگی هم در ارتباط با فعالی های مهندسی و فنی خدمات مجانی انجام می شود.
به گفته او همینطور ۲۵ میلیون تومان به صورت وام با كارمزد ۴ درصد به مددجویان اعطا می شود كه امیدواریم مبلغ آن در سال آینده افزایش پیدا كند.
قبادی دانا در ارتباط با مناسب سازی واحدهای مسكونی معلولان هم اشاره كرد: در این بخش تمهیداتی از جانب بسیج سازندگی انجام شده كه شهرهای مرزی و استان های محروم در اولویت هستند كه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اجرایی می شود.
وی با تاكید بر اینكه بر مبنای تفاهم نامه تا سال آینده این ۵ هزار واحد مسكونی ایجاد خواهد شد، تصریح كرد: از جانب دیگر ۱۰ هزار واحد مسكونی هم مناسب سازی می شوند.
رئیس سازمان بهزیستی تاكید كرد: تفاهم نامه های مشابهی با سازمان های ذیربط مانند بنیاد مسكن، مستضعفان و انجمن خیرین مسكن ساز انجام شده است و امیدواریم طی سه سال آینده بتوانیم ۱۱۳ هزار واحد مسكونی ایجاد نماییم.
قبادی دانا با اشاره به اینكه امضای این تفاهم نامه ها و همكاری جهادگران بسیجی سبب می شود در مناطق مرزی و محروم اتفاقات خوبی برای مسكن مددجویان رخ دهد، خاطرنشان كرد: با همكاری استانداران مقرر است ۳۰۰ واحد مسكونی در بوشهر راه اندازی شود كه ۵۰ درصد هزینه آن توسط آنها تأمین می شود.
به گفته رئیس سازمان بهزیستی تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی منعقد می شود كه مقرر است ۴۰ هزار واحد مسكونی برای مددجویان عرضه شود.

1397/12/18
15:04:11
5.0 / 5
4654
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است