فتاح به مهر خبر داد

جزئیات ساخت ۵ هزار مسكن برای مددجویان كرمانشاه توسط كمیته امداد

جزئیات ساخت ۵ هزار مسكن برای مددجویان كرمانشاه توسط كمیته امداد كار در محل: رئیس كمیته امداد امام خمینی(ره) جزئیات ساخت ۵ هزار واحد مسكونی برای مددجویان كرمانشاه توسط این نهاد را تشریح نمود.


سیدپرویز فتاح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعمیر، بازسازی و ساخت بیشتر از ۱۰ هزار واحد مسكونی برای مددجویان زلزله زده استان كرمانشاه، اضافه كرد: كار ساخت منازل مسكونی مددجویان زلزله زده كمتر از یك ماه سپس زلزله آبان ماه ۹۶ شروع شد و در این مدت باز كمیته امداد در نمایش خدمات اسكان اضطراری، موقت و دائم مددجویان پیشگام بود.

رئیس كمیته امداد اضافه كرد: در زلزله كرمانشاه حدود ۱۰ هزار واحد مسكونی مددجویان امداد گرفتار خسارت یا تخریب شد كه از این تعداد حدود پنج هزار واحد نیاز به بازسازی كامل داشت.

فتاح با اشاره به اینكه ۴۹۰۲ مورد از منازل تخریب شده در مناطق روستایی بودند و مابقی در مناطق شهری بودند، اشاره كرد: آبان ماه گذشته ۲۵۰۰ واحد مسكونی مددجویان زلزله زده راه اندازی شد و با تحویل ۲۵۰۰ واحد دیگر، امروز عملیات ساخت واحدهای مسكونی مددجویان زلزله زده كرمانشاه بطور كامل به پایان رسید.

وی با اشاره به اینكه كمیته امداد برای ساخت پنج هزار منزل مسكونی مددجویان در كرمانشاه بیشتر از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده بود، افزود: دولت برای راه اندازی هر واحد مسكونی در مناطق روستایی ۴۰ میلیون تومان و در مناطق شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانكی اختصاص داد كه این مبلغ برای تعمیرات مسكن ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

رئیس كمیته امداد همین طور به مساعدت بلاعوض امداد اشاره نمود و اضافه كرد: برای مسكن روستایی ۱۲ میلیون تومان و برای مسكن شهری ۱۵ میلیون تومان مساعدت تكمیلی بلاعوض از محل منابع استان ها و مردم نیكوكار در نظر گرفته شد. همین طور قسمتی از هزینه های ساخت واحدهای مسكونی از محل آورده مددجویان تأمین شد.

فتاح با اشاره به اینكه میانگین زیربنای واحدهای مسكونی ساخته شده توسط كمیته امداد در روستاها ۷۰ متر مربع و در شهرها ۹۵ متر مربع است، افزود: قبل از این كار بازسازی واحدهای مسكونی كه نیاز به ترمیم و تعمیر داشت به اختتام رسیده بود.

او در آخر راه اندازی بیشتر از پنج هزار منزل مسكونی تخریب شده و حدود پنج هزار مسكن خسارت دیده در مدت یكسال را حركتی جهادی و انقلابی دانست و اظهار داشت: این اقدام جز با مشاركت مردم نیكوكار و كمك دولت و دیگر نهادها ممكن نبود.

1397/12/14
15:02:17
5.0 / 5
4427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است